Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Demokrasinin Adına Büyük Önem Taşır…

10 Ocak 2012 Salı, 09:43
Demokrasinin Adına Büyük Önem Taşır…

Vali M. Celalettin Lekesiz, 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gazetecilik mesleği, çağımın en saygın ve dinamik mesleklerinden biri olduğunu ifade eden Lekesiz; “Mesleğin getirdiği çeşitli sıkıntılara katlanarak halkı bilgilendirme, aydınlatma görevini yüksek bir sorumlulukla yerine getiren gazetecilerin, sosyal ve ekonomik haklarını düzenleyen yasanın kabulüyle, 10 Ocak tarihi, ‘çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaktadır.”dedi.
 
 
özgür bir basının varlığı ve basının her anlamda özgür ve baskıdan uzak bir şekilde görevini yerine getirmesi, demokrasimizin daha sağlıklı işlemesi, standartlarının yükselmesi ve kamuoyu duyarlılığının artması bakımından büyük önem taşımakta olduğunu belirten Lekesiz, Basın özgürlüğünün ve ifade hürriyetinin korunması ve geliştirilmesi, demokratik toplum düzeninin en önemli gereklerinden biri olduğunu,  basın özgürlüğünün korunması kadar önemli bir başka husus ise, doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, toplumun ve bireylerin hakkını gözetme gibi ilkelerin üstün tutulması olduğunu söyledi.
Lekesiz mesajın sonun da ise; “Basının ulaştığı seviyede en büyük pay kuşkusuz görevini, şartlar ne olursa olsun fedakârca yapan basın çalışanlarına aittir. Basın mensuplarımızın sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hakettikleri şartlara ve çalışma ortamlarına kavuşturulması, şüphesiz basınımızı daha da güçlü kılacaktır.
 
 
Basın mensuplarımızın bu anlayışla, daima sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine, ülkemizin demokrasi, hukuk, insan hakları konusunda en ileri standartlara ulaşması çabalarına katkılarını sürdüreceklerine olan inancım tamdır. Değerli basın çalışanlarının çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına sevgi ve selamlarımı iletiyorum.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz