Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Demokrasi Değil, Yıkım Paketi…

05 Ekim 2013 Cumartesi, 10:10
Demokrasi Değil, Yıkım Paketi…

ışçi Partisi Hatay ıl Başkanı Bülent Sakuçoğlu Parti ıl Binasında düzenlediği basın toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Demokrasi Paketi’ni “Yıkım ve düşmanlık paketi” olarak değerlendirdi.
 
“30 Eylül 2013’te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan sözde demokratikleşme paketi 6 Türk bayrağının önünde o bağımsızlık bayrağını temsil eden Türk milletine karşı bir düşmanlık ve savaş ilanıdır. O bayrak bir perde, demokratikleşme ise süslü ifadedir. Paket Atatürk Cumhuriyetiyle bir hesaplaşmadır” sözleriyle konuşmasına başlayan Sakuçoğlu düşüncelerini şöyle dile getirdi:
 
“Devrim kanunlarının yok edilmesi için atılan adımlardan bir tanesidir. O pakette demokrasi değil, tam tersine demokrasi Cumhuriyet ve Türk milleti düşmanlığı çıkmıştır.
 
Pakette laikliği savunmak suç sayılıyor. Bunun engellenmesi ceza kapsamında bir adam inancına göre 4 kadınla evlenmek isterse bunu da medeni kanunun neresine koyacağız.
 
Ana dilde eğitimin önü açılıyor. Bu durumda eğitim birliği ortadan kaldırılıyor. Bu da bölünmedir.
 
Andımız kaldırılıyor, ayrışma çocuk yaşta başlıyor. Kamuda Türban yasağı kalkıyor, düşünebiliyor musunuz tamamen kapalı bir öğretmenin yüzünü çocuklar okulu bitirinceye kadar göremeyecekler, öğretmenlerinin yüzünü tanımayacaklar.
 
Bu sözde demokratikleşme paketinin tamamı suçtur. Büyük suç işliyorlar ve açılım paketleriyle birlikte Türk milletinin ayakları altında ezilecekler.
 
Milletimizi Atatürk’te birleşmeye, halkçı belediyeler kurarak, milli hükümeti kurana dek müdahaleye davet ediyorum.
 
Varlığımız Türk varlığına armağan olsun ne Mutlu Türküm diyene.”

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz