Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Dekan Dayanmıyor…

15 Şubat 2010 Pazartesi, 14:22
Dekan Dayanmıyor…

Mustafa Kemal üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde 3 yılda 3 dekanın değişmesi gözleri bu fakülteye çevirdi.
 
Edindiğimiz bilgiye göre, Dekan kıyan fakülte konumuna gelen Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Dekanların dayanmaması, Mustafa Kemal üniversitesi öğretim kadrosunu da huzursuz ettiği belirtildi.
 
Sürekli Dekan’ın değişmesinden rahatsız olan Yüksek öğretim Kurulu (YöK), en son Prof. Dr. Ahmet Atan’ı bir yıl önce asaleten Dekanlığa atarken, Atan’ın daha birinci yılını doldurur doldurmaz istifasını vererek tekrar Ankara’ya döndüğü kaydedildi.
Bazı öğretim elemanlarından alınan bilgilere göre, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde olup bitenlerden son derece rahatsız olduklarını, çalışma barışı konusunda özellikle titiz davranarak kavrayıcı tavırlarıyla tüm personeli kucaklamasına rağmen, Dekan Prof. Dr. Ahmet Atan’ın Rektörlükten yana çok can sıkıcı olaylar yaşadığına dikkat çektiler.
 
Ahmet Atan’ın birinci yılını tamamladığı tarihte adeta kaçarcasına Mustafa Kemal üniversitesini terk ettiğini altını çizen öğretim elamanları, bu şok istifanın YöK’ünde dikkatini çektiğini dile getirdiler.öğretim elemanları, gerek Mustafa Kemal üniversitesi’nde gerekse Güzel Sanatlar Fakültesi’nde bu huzursuzlukların bir an önce bitmesini beklediklerini de açıklamalarında yer verdiler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz