Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Defne’den muhteşem resital…

22 Mayıs 2009 Cuma, 21:06
Defne’den muhteşem resital…

Defne Müzikseverler ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tülin Erduran yazılı bir açıklama yaparak Defne Müzikseverler ve Kültür Derneği olarak sezonu muhteşem bir resitalle kapatacaklarını açıkladı.
 
Defne Müzikseverler ve Kültür Derneği’nin (DMK), iki usta yorumcuyu daha sanatseverlerle buluşturarak sezonu kapatacağını belirten Erduran, Devlet Solist Sanatçısı Tuncay Yılmaz’ın kemanına, Doç. Dr. Robert Markham’ın piyanosuyla eşlik edeceği resitalin, 29 Mayıs Cuma günü saat 20,30’da SAVON Hotel’de verileceğini bildirdi.
 
Tülin Erduran ayrıca, “Uluslararası başarılarını ülkemizde ve dünyanın önemli sanat merkezlerinde verdikleri sayısız konser ve resitalle sürdüren keman solisti Tuncay Yılmaz ile piyanist Robert Markham, Antakya’daki resitalde A. Saygun’un “Horon”uyla başlayarak Beeşoven’den “Rondino”, Brahms’dan “1 ve 2 Nolu Macar Dansları” ve Dede Efendi’den “Gülnihal”e kadar dünyaca tanınan birçok bestecinin kulaklarda yer eden on bir eserini seslendirecekler” dedi. Resital biletleri Dernek üyelerinden, Saray Saatçilikten ve 0532 314 34 62 nolu telefondan (Defne Opet) elde edilebiliyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz