Defne’de ilk sözleşme…

06 Nisan 2015 Pazartesi, 10:14

Defne Belediyesi’nin işçi personelini kapsayan ilk Toplu İş Sözleşmesi imzalandı Toplu İş Sözleşmesi, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, DİSK Genel – İş Sendikası Genel Başkanı Kani Beko ve Toplu İş Sözleşmesi Dairesi Başkanı Mehmet Güleryüz’ün de katıldığı bir törenle imzalandı.

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ın, DİSK Genel – İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek ve sendika temsilcileriyle yaptığı görüşmeler neticesinde son şeklini alan sözleşmenin imza töreni, geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirildi.

Sendika Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek, 2 ay süren çalışmalar sonunda Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman’ın kendilerine önemli ölçüde zaman ayırarak çalışmalarda birlikte emek harcadığını ve sözleşmenin hazırlanması konusunda her türlü yetkiyi sağladığını kaydederken, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ise yaptığı konuşmada; “Bu imza töreni bizim için bir bayramdır. Ayrı sözleşmelerden kaynaklanan ücret dağılımındaki adaletsizliği gidermek ve emekçilerimizin alın terinin karşılıksız kalmaması için üzerimize düşeni yaptık” dedi.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko da, hazırlanan Toplu İş Sözleşmesinden dolayı Başkan Yaman ve Sendika Temsilcilerini tebrik ederek, “Güzel Defne’nin güzel insanlarını saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Burada çok güzel ve mutlu bir tablo var.  Böylesine güler yüzlü insanlar bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Defne Belediyesi Toplu İş Sözleşmesinin imzalanmasının ardından, Belediye çalışanlarıyla birlikte davul zurna eşliğinde halay çekilerek sözleşme kutlandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz