Defne’de değerlendirme toplantısı yapıldı…

27 Kasım 2014 Perşembe, 11:21

Defne Belediyesi’nde 25 Kasım Salı günü, Belediyenin kuruluşundan bu yana yapılan çalışmalar ve uygulamaya konulması planlanan projelerin incelenmesi konusunda genel bir durum değerlendirmesi yapıldı. Subaşı Mahallesinde bulunan ek hizmet binasında gerçekleşen toplantı, Belediyeye bağlı birim müdürleri ve Belediye Meclis Üyelerinin katılımıyla, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ın başkanlığında gerçekleşti.
Değerlendirme toplantısının ana başlıkları arasında Fen İşleri Müdürlüğünün geçen 8 aylık süreçte tamamladığı ve yakın zamanda tamamlanması planlanan çalışmaları ile Defne Belediye Meclisi’nin kasım ayında yaptığı olağan toplantıda onaylanan Stratejik Plan yer aldı.
Defne Belediyesi’nin 2015 – 2019 yılları arasında uygulanacak olan Stratejik Plan’ı ve 2015 – 2017 yıllarına ait Performans Programı stratejik plan ekibi tarafından yapılan sunumla anlatıldı. Fen İşleri Müdürlüğünün hazırladığı slayt gösteriminde ise Defne genelinde yapılan ve yapılmakta olan yol bakım, onarım ve yenileme çalışmaları ayrıntılı olarak sunuldu.
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman toplantıda yaptığı konuşmada, “Yeni kurulmuş bir belediye olarak kentleşme sürecini doğru bir şekilde programlamak durumundayız. Birçok sıkıntının var olduğu ilçemizde yıllarca ihmal edilen işleri yapıyoruz. 17 Ekim’de yaşanan sel felaketinin neden olduğu hasarları gidermeye ve yaraları sarmaya devam ediyoruz. Kanal açma, büz döşeme, mazgal bakım ve yenileme gibi altyapı çalışmalarını büyük ölçüde tamamladık. Bundan sonra daha estetik çalışmalara yoğunlaşarak kentsel düzenlemeler yapacağız. Gerek köyden mahalle statüsüne geçen bölgelerimizi kent koşullarına taşımak, gerekse Defne’nin genelinde eksikliği duyulan sosyal ve kültürel aktivitelere olanak sağlayan alanlar oluşturmak ve yeşil alanları çoğaltmak için stratejik plan ve performans programımız hazır. Çalışmalarımızın aksaksız bir şekilde ilerlemesi ve bu ilerlemenin ulaştığı noktanın tespiti açısından, müdürlerimiz ve meclis üyelerimizle birlikte bunun gibi istişare toplantıları yapmaya devam edeceğiz.”ifadelerine yer verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz