Defne pazarlarında denetimler sürüyor…

22 Ocak 2015 Perşembe, 11:07
Defne pazarlarında denetimler sürüyor…

Hatay’ın Defne Belediyesine bağlı zabıta birimleri Pazar yerlerindeki denetimlerini sürdürüyor.
Defne Belediye zabıta birimleri kentin çeşitli yerlerinde kurulan pazarlarda esnafın belgelerini ve tartı aletlerini kontrol ederken, Ambalajlı yiyecek içecek satılan reyonlarda ürünlerin üretim ve son tüketim tarihlerinin kontrolünü yaptıkları ifade edildi.
Armutlu semt pazarını pilot bölge olarak seçen Defne Belediyesine Bağlı zabıta ekipleri vatandaşların daha rahat ve huzurla alış veriş yapabilmeleri için Pazaryerinde önceden çizimler yaparak, daha düzenli bir yerleşim yapılmasını sağladıkları bildirildi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, “Vatandaşlarımızın yaşantısının bir parçası olan Pazar alışverişini, rahatça yapabilmesi, denetlenmiş sağlıklı ürünler alabilmesinin yanı sıra Pazaryeri esnafının da daha rahat koşullarda satış yapabilmesi amacı ile Pazaryerlerimizde bir takım düzenlemelere gidiyoruz. Buradaki temel amacımız halkımızın alış verişini en sağlıklı ortamlarda yapmasını sağlamaktır” dedi
Pazaryerlerinin denetimlerine zabıta birimlerinin yanı sıra Defne Belediyesi Başkan Yardımcılarının da katılıp vatandaşlarla görüşerek; dilek ve şikâyetlerini kayıt altına aldıkları ifade edildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz