Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Defne Hastanesi’nden kanser konferansı…

13 Mart 2013 Çarşamba, 22:03
Defne Hastanesi’nden kanser konferansı…

özel Defne Hastanesi Tıbbı Onkoloji Uzmanı Dr. Umut Dişel, Antakya Kışlasaray Lions Kulübü yönetici ve üyelerine; Meme kanseri konulu bir konferans verildi.
 
Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Umut Dişel katılımcılara kanser hastalığı hakkında bilgiler verirken, kadınlarda sıkça görülen meme kanserini ve meme kanserini önlemek için “kadınların kendi kendilerine nasıl meme muayenesi” yapmaları gerektiğini görüntülü slaytlar şeklinde göstererek anlattı ve meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekti.
 
Dr.Umut Dişel, Lions üyesi bayanlara yönelik sunumunda, meme kanserinin dünyada kadınlarda akciğer kanserinden sonra görülen en yüksek kanser türü olduğunu belirterek, “Her bir kadın kendi kendine meme muayenesi yapabilmelidir. Meme kanseri yayılmadan önce erken tespit edilirse hastanın uzun süreli yaşama şansına sahiptir” dedi. 
 
Meme kanserinde erken teşhiste tedavi şansının çok yüksek olduğunu belirten Dişel, “Hastalıktan değil, tanıda gecikmeden korkuyoruz” şeklinde konuştu.
 
Dr.Umut Dişel sunumunu sonunda; “Genç kızlarımızı şimdiden bu konuda bilinçlendirirsek gelecekte sağlıklı yetiştirilmesinde şimdiden vermiş olduğumuz eğitimlerin çok faydalarını görecektir” mesajı verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz