Son Dakika
26 Nisan 2018 Perşembe

Defne Belediyesi’nden Cumhuriyet etkinliği…

03 Kasım 2014 Pazartesi, 11:37

Defne Belediyesi’nin Bisikletliler Derneği Antakya Şubesi ile ortaklaşa düzenlediği “Cumhuriyet Turu” geçtiğimiz hafta sonu yoğun katılımla gerçekleşti.

Defne Belediyesi Turunçlu Binası önünde başlayan tur; Uğur Mumu Caddesi, Gündüz Caddesi, Ata Köprüsü, Atatürk Anıtı, Atatürk Caddesi, Fatih Caddesi, Kurtuluş Caddesi, Harbiye Caddesi, Laskiye Caddesi, Sinanlı Yol Kavşağı, Sümerler, Şükrü Güçlü Caddesi güzergahında devam edip, başlangıç noktası olan Defne Belediyesi Turunçlu binası önünde sona erdi.

Cumhuriyet Turu’nun ilk durağı olan Atatürk Anıtı önünde yapılan törende saygı duruşunun ardından istiklal marşı okundu.

Vatandaşlarla birlikte bisiklet turuna katılan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman törende yaptığı konuşmada, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. kuruluş yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlediğimiz ‘Cumhuriyet Turu’ etkinliğimize katılımlarınızdan dolayı mutluluk duyuyoruz. Bu organizasyonun gerçekleşmesindeki emeklerinden dolayı Bisikletliler Derneği Antakya Temsilcilerine teşekkür ederiz” dedi.

Cumhuriyet Haftası etkinliklerini gençlerle birlikte yapmaktan gurur duyduklarını ifade eden Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, “Cumhuriyet halkın bayramıdır; bu nedenle biz farklı bir organizasyon düzenleyerek, kutlamaları resmi davetlerden ziyade halkımızla, özellikle genç yürekli arkadaşlarımızla ve sporcularımızla beraber olabileceğimiz ve bize özgürlüğü çağrıştıran bir etkinlikle yapmak istedik. Cumhuriyet alabildiğince özgürlük demektir; cumhuriyet, her vatandaşın kullanabileceği özgürlükçü bir yaşam ortamın sağlanması demektir” diye konuştu.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerin bu sorumluluğu kaldırabileceklerini belirten Yaman, “Atatürk’ün de söylediği gibi “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir” Cumhuriyet Haftasını coşkuyla kutlarken, maalesef ülkemizde meydana gelen üzücü olayların burukluğunu yaşıyoruz. Umudumuz böyle kazaların hiç yaşanmaması yönündedir. Sağlık ve iş güvenliğinin tüm gerekleriyle sağlandığı, işçilerin emeğinin çalışma koşullarıyla sınanmadığı özgür bir ülke tüm emekçilerin hakkıdır.

Cumhuriyet Haftası’nda, başta Bisikletliler Derneği Antakya Temsilciliği Yöneticileri olmak üzere, bu etkinlikle bizlerle birlikte olan ve bisikletleriyle ‘Cumhuriyet Turu’na katılan vatandaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum” sözleri ile konuşmasını noktaladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz