Defne Belediyesi’nde eğitim semineri…

23 Aralık 2014 Salı, 11:43

Defne Belediyesi personeline yönelik bilgilendirme toplantıları yapıldı.
Türkiye Belediyeler Birliği ve Defne Belediyesi işbirliğiyle, İhale Yöntem ve Süreçleri, Belediyelerin Görev ve Yetkileri ve Resmi Yazışma Kuralları konularında mevzuat bilgilendirme toplantısı yapıldı. 18 – 19 Aralık tarihlerinde, Defne Belediyesi’nde görev yapan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi personel ile 4857 sayılı İş Kanununa tabi personele yönelik düzenlenen toplantı, Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın toplantı salonunda gerçekleşti.

Defne Belediyesi personeline yönelik düzenlenen ve Belediye Birim Müdürleri ile ihale sürecinde görev yapan personelin katılım gösterdiği eğitim toplantısının ilk gününde, Kamu İhale Kanunu Uzmanı Nazım Yılmaz tarafından açık ihale, belli istekliler arasında ihale ve pazarlık usulü ihale süreçleri konularında bilgi verildi. 19 Aralık Cuma günü gerçekleşen 2. toplantıda kanunlarla belediyelere verilmiş görev ve sorumluluklar ile yetki ve imtiyazları konusu, Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Yıldız tarafından anlatıldı. Yerel yönetimlerde yazışma, mevzuat uygulamaları ve e-belediyecilik konularında ise İçişleri Bakanlığı İç Denetçisi Alaaddin Kahraman bilgi verdi. Eğitimler, soru – cevap ve uygulamalı örneklerle, tam katılımlı bir şekilde yapıldı.

Eğitimin hayatın her alanında vazgeçilmez olduğu ilkesi ile hareket eden Defne Belediyesi, eğitim sonunda anket düzenleyerek bundan sonraki eğitimlerle ilgili olarak çalışanlarının görüşlerini aldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz