Defne Belediyesi Sorumluluğunun Başındaydı…

03 Mart 2015 Salı, 11:13
Defne Belediyesi Sorumluluğunun Başındaydı…

2 Mart Pazartesi günü(dün) aralıksız süren ve Hatay genelini etkisi altına alan şiddetli yağıştan pek çok bölge zarar gördü. Defne İlçesi’nde yaşanan olumsuzlukların tespiti için çalışmaları yerinde inceleyen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, gün boyunca yağıştan zarar gören mahallelerdeki çalışmaları yakından takip etti.
Yeşilpınar, Gümüşgöze, Sinanlı, Döver, Balıklıdere, Tavla ve Harbiye mahallelerinde yaşanan su taşkınları, toprak kaymaları ve köprülerdeki tıkanmalar nedeniyle yaşanan sorunlara müdahaleler süresince çalışmaların başından ayrılmayan Başkan Yaman, yağışın azalmaya başladığı akşam saatlerine kadar ekiplerle birlikte sahada kaldı.
Defne Belediyesi’ne bağlı tüm birimler ve birim amirleri tam kadro çalışmalarını sürdürürken, özellikle Belediye’ye ulaşan ve acil müdahale gerektiren şikayet ve taleplere öncelik verildi. Sağanak yağışın sürüklediği toprak ve molozlarla kapanan yolların açılması sağlandı. Tıkanan mazgal ve kanallarda temizleme çalışmaları aralıksız olarak sürdürüldü. Su taşkınlarıyla sürüklenen ve köprülerde tıkanmalara neden olan birikintiler kaldırılarak suyun akışı sağlandı.
Şiddetli yağışlardan zarar gören bölgelerde iyileştirme ve onarma çalışmalarına aralıksız devam edileceğini açıklayan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, “Altyapısı sağlıklı olmayan ve yıllarca ihmal edilmiş bölgelerimiz geçirdiğimiz kış boyunca ne yazık ki çok ciddi zararlar gördü.
Yağışlar sırasında acil müdahalelerde bulunarak doğabilecek zararları asgariye indirmeye çalışıyoruz ancak sorunların köklü bir şekilde çözülmesi gerektiğinin bilincindeyiz. Mevsim koşullarının iyileşmesi ile birlikte özellikle altyapı ve yol çalışmalarımıza ağırlık verip, aynı problemlerin tekrarlanmaması için kalıcı çözümleri uygulamaya koyacağız. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için elimizden geleni yapacağız.”dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz