Defne Belediyesi Asi’ye Köprü Yaptıracak…

27 Şubat 2015 Cuma, 14:38

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, 1/25.000’lik plan olmadan sağlıklı ulaşım sağlanmasının çok güç olacağına dikkat çekti ve ulaşıma ait sorunların çözümlenmesine yönelik ortak akıl üretilmesi amacıyla yapılan Çalıştay’ın önemine vurgu yaparak, sorunları paydaşlarıyla birlikte çözme yolunu seçtiği için Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.
Başkan Yaman, Defne ve Hatay’ın ulaşım sorunlarına ilişkin değerlendirmelerinde; 1/25000 ölçekli uygulama imar planı hazırlanmadan ulaşıma yönelik sağlıklı çözümlerin üretilmesinin zor olduğunun altını çizerek Büyükşehir Belediyesinin söz konusu imar planının hazırlanmasına öncelik vermesini istedi.
“Yollarımızla ilgili ciddi sıkıntılarımız var, çok yağış alan bir bölgedeyiz ve yıllardır sağlıklı bir çalışmanın yapılmamış olması nedeni ile şu anda yollarımız içler acısı durumda” diyen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “Başta Büyükşehir Belediyesi ve tüm Belediyelerimizin yağışların durmasıyla birlikte çok hızlı bir şekilde bakım ve onarım çalışmalarına ağırlık vermesi gerekmektedir” dedi.
Şehir trafiğinin rahatlatılması için 75. Yıl Bulvarının tamamlanmasının ve çevre yoluyla bağlantısının yapılmasının önemine vurgu yapan Başkan Yaman “Defne sınırları içerisinde kalan bölgede gerekli istimlak çalışmalarının yapılması konusunu Büyükşehir Belediyemizin programına almasını talep ediyoruz” dedi.
Defne’den ASİ atağı…
Defne belediyesinin bu arada Asi Nehri üzerinde ulaşımı kolaylaştıracak köprüler yapımına yönelik ciddi bir hazırlık içinde olduğu kaydedildi.
Defne Belediye Başkanı Yaman,4 mahalle, 10 belde, 23 köyden oluşan Defne ilçesinin birbirine entegrasyonun sağlanması açısından birçok yol ve köprüye ihtiyaç olduğunu kaydederek şunları söyledi:
“Özellikle Asi Nehrinin iki yakasının birçok noktada birleştirilmesini Defnelilik bilincinin oluşması açısından çok önemsiyoruz. Yolların ve köprülerin hazırlanacak master ve imar planına uygunluğu çok önemli. Bu açıdan uzman görüşlerinin ön planda olması gerektiğini düşünüyoruz”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz