Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Dayatmalara müsaade yok…

19 Şubat 2013 Salı, 17:44
Dayatmalara müsaade yok…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay ıl Başkanı Adnan Akdaş, “Hükümet ne yapmak istiyor?” sorusunu yönelterek Anayasa dayatmasına müsaade etmeyeceklerini açıkladı. MHP ıl Başkanı Akdaş imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, “Bu hükümetin son günlerde ülkemize yapmak istediği en büyük kötülük “Anayasa Değişikliği” planında yatmaktadır. Terör belasında gösterdiği tutum milletimizi büyük bir endişe ve umutsuzluk girdabına sokarken aynı anlayış terörü meşrulaştırmak ve siyasi uzantılarıyla bir olup bugüne kadar 35 bin insanımızı katleden ımralı canisinin çizdiği yol haritasını hayata geçirebilmek için bu kez de anayasa engelini ortadan kaldırmak istiyor” dedi.
 
“Türk kavramını bugüne kadar kullanmaktan imtina eden hükümet zihniyeti bugün Türk ifadesini anayasadan da çıkartmak istiyor” diyen ıl Başkanı Akdaş, açıklamasını şöyle sürdürdü: “PKK ve BDP’nin isteği doğrultusunda Türk olmak yerine Türkiyelilik kavramını oturtmaya çalışan Sayın Başbakan Türk milletinin düşüncelerini hiç hesaba katmamaktadır, adeta milletimizi yok saymaktadır. 2010 yılında “ımralı’yla görüşecek kadar şerefsiz değiliz” diyen Başbakan bugün APO canisiyle mutabakata varmak üzere olduklarını büyük bir gururla ifade etmektedir. Büyük Türk Milleti, artık hükümetin aymazlıklarını görmenin zamanı gelmiştir. Bu yapılanlar masumane bir yönetim anlayışı değildir. Türklüğü ikinci plana itmek gelecekte ülkemizin bölünme planlarının bir parçasıdır.
 
Hükümet bu nedenle anayasamızın 1., 2.,3. ve 66. Maddelerini değiştirmek istemektedir.Anayasamızın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm, 2 inci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez. Diğer taraftan anayasanın 66 ıncı maddesindeki ”Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür. Türk babanın veya Türk ananın çocuğu Türk’tür.” ıfadesindeki Türk tanımı değiştirilmek ve anayasamızdan çıkarılmak isteniyor. Hükümetin Cumhuriyet ve Türk olmakla sorunu nedir. Bu ne cesaret? Bu hınç, bu kin bu gaflet niye? Cumhuriyet rejimiyle, Türk olmakla hesaplaşma gayretleri beyhudedir. Bunun hesabını milletimize eninde sonunda verecektir. Devletin organlarını ımralı’nın taleplerini yerine getirmek için kullanan bu zihniyete ilk seçimde gereken ders verilmeli ve iktidardan uzaklaştırılmalıdır.
 
Sayın Başbakanın anayasasını dayatmasına Milliyetçi Hareket Partisi olarak asla müsaade etmeyeceğiz. Yüce milletimiz sağduyunuza güveniyoruz. Hükümet’in türlü oyunlarla milletimize anayasa değişikliğini kabul ettirme gayretlerini boşa çıkartacağına ve gerekli cevabı vereceğine yürekten inanıyoruz. AKP-BDP işbirliği milletimizin sağduyulu tercihiyle bozulacaktır. Milletimiz anayasa değişikliği oyununa aldanmayacak ve bu 2’li şer odağına gereken tokatı vuracaktır. Türklüğünden gurur duymayanların Türkiye’yi yönetmeye yönetmeye hakkı yoktur. Bu zihniyetlerin ülkemizi yönetmesine daha fazla müsaade etmemek lazım gelir.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz