Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Daha Güvenli Temiz Bir Toplum…

05 Mart 2010 Cuma, 10:30
Daha Güvenli Temiz Bir Toplum…

Toplum Destekli Polislik Hizmetlerinin hedef kitlelerinin en önemlilerinden olan gençlerimizi suçlardan korumak, suç olgusundan uzaklaştırmak, daha güvenli ve temiz bir toplumda yaşayabilmelerini sağlamak amacıyla gençlerimize yönelik yaptığı çalışmalardan biri olan eğitim sunumlarına Erol Bilecik Endüstri Meslek Lisesinde devam edildi.
 
ıki ayrı grup halinde toplam 1500 öğrencimizi bilgilendiren Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Adem PAKSOY ve büro memurları gençlerimize çevrelerine örnek, kötü alışkanlıklardan uzak bir hayatın önemini vurguladı. “Bir kereden bir şey olamaz” diyerek başlanan bağımlılık yapıcı maddelerin hayatlarını ne şekilde olumsuz etkileyeceğini vurgulayarak, bu tip maddelerden uzak durmalarının önemi aktarıldı.
 
Karşılaştıkları herhangi bir olumsuzlukta Polisin kendilerine en yakın dost olabileceğini, 155 Polis ımdat hattına yapılacak ihbarların suçların tespitinde ve önlenmesindeki önemi aktarılırdı.Ayrıca ev, işyeri ve otodan hırsızlıklarda alınması gereken tedbirler, bilişim suçları ve internetin yanlış kullanılmasından doğan zararlar anlatılmıştır.
 
öğrencilere yapılan sunumların sonunda bir sohbet ortamında gençlerimizle asayiş ve genel güvenlik konuları hakkında fikir alış verişinde bulunulmuş özellikle okullarının bulunduğu bölge ile ilgili sıkıntı ve problemleri öğrenilmiş, çözüm yollarının değerlendirilmesi yapılmıştır.Gençlerimiz ve okul idarecilerimiz bu uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirmişler ve Toplum Destekli Polislik uygulamalarının devam edeceği aktarılmıştır.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz