Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Daha Estetik Bir Hatay ıçin…

18 Temmuz 2009 Cumartesi, 10:14
Daha Estetik Bir Hatay ıçin…

     Hatay Valiliği, görüntü kirliliğine yol açan unsurları ortadan kaldırma konusundaki kararlığını bir kez daha vurguladı.
 
      Konuya ilişkin Valilik Brifing Toplantı Salonunda basın mensuplarıyla bir araya gelen Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için ilk icraatını gerçekleştirdi ve PTT merkez binası önündeki 33 metrelik demir kuleyi 24 Temmuz tarihi itibariyle kaldırılacağını duyurmuştu.
 
    ışe demir kuleyi kaldırmakla başlayan Hatay Valisi Lekesiz, görüntü kirliliğine yol açan diğer unsurlara da el atılacağı sinyalini verdi. Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü savaş’ın da hazır bulunduğu toplantıda konuşan Vali Lekesiz, kültür ve medeniyetler şehri olarak bilinen ilimiz Hatay’ın bu sloganına yakışır bir kent durumuna getirilmesi için çalışmaların süreceğine işaret etti.
 
Temizlik ve Tabelalar….
 
      Hatay Valisi Celalettin Lekesiz konuya ilişkin açıklamasını şöyle sürdü “özellikle ilk bakışta göze çarpan kule direği kaldırılacak. ışyeri tabelaları, çevre temizliği gibi görüntü kirliliğine yol açan unsurlardan Hatay’ı bir an önce kurtarmalıyız. Hatay halkının ve Hatay’ı seviyorum diyen herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.
 
      Hatırlanacağı üzere işyeri tabelaları başta olmak üzere Belde Belediyelerinin Belde girişlerinde astıkları büyük tabelalara rahmetli Hatay Valisi ısmet Gürbüz Civelek’te tepki göstermiş ve bu konuda kararlı bir çalışma yürütülmesi gerektiğine vurgu yapmıştı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz