Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Daha Çok Sel Olur…

01 Şubat 2012 Çarşamba, 09:21
Daha Çok Sel Olur…

Hatay’da meydana gelen sel olayı üzerine yazılı bir açıklama yapan CHP Hatay Milletvekili Av. Mevlüt Dudu açıklamasında, “AKP’deki bu vurdumduymazlık olduğu müddetçe daha çok sel olur. çünkü onların derdi vatandaşların sorunları değil, Hatay ve Hataylıların sorunları hiç değil.” Dedi.
 
 
Milletvekili Av. Mevlüt Dudu yazılı açıklamasını şöyle sürdürdü; “Hatay, özellikle Asi nehrinin geçtiği Amik ovası her yıl sular altında kalıyor.  10 yıldır iktidardalar. Hemen her yıl birkaç kez sel altında kalan bu bölgede hiçbir önlem almadılar. Sellerden vatandaşlarımız borçlarını ödeyemez duruma geldi. Birçok insan toprağını elinden çıkararak borçlarından kurtulmaya çalışıyor. Hükümet kanadından bir tek ses bile yok.”
 
 
“Sel felaketini ortadan kaldırmanın yolu, barajlar yaparak suyu kontrol altına almaktır. Hatay’da Suriye ile birlikte büyük törenlerle” Dostluk Barajının temelleri atıldı. Bu barajın akibeti ne oldu? Neden bitirilmiyor?”
 
 
“Ben selden etkilenen tüm Hatay’lı hemşerilerime geçmiş olsun diyorum. Onların bu sorununun takipçisi olmak boynumun borcudur. Bu nedenle AKP Hükümetine kamuoyu önünde sormak istiyorum, Hatay Havaalanının kapanmasından dolayı uçaklarını kaçıran ve işleri aksayan vatandaşlarımızın durumu ne olacak? Tarlaları su altında kalan çiftçilerimizin zararları nasıl telafi edilecek? Hatay’da her yıl birkaç kez meydana gelen sel felaketleri nasıl engellenecek?”
 
 
“Eğer Hükümet selden zarar görenlerin sorunlarına çözüm getirmez ise, Suriye meselesinden sonra bir kez daha Hatay’ı gözden çıkardığını somut olarak göstermiş olacaktır.”Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz