Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

ÇYDD:Ata’ya özlemimiz her geçen gün artıyor…

10 Kasım 2014 Pazartesi, 11:16

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. yılı nedeniyle ÇYDD Antakya Şubesi Başkanı Nabi İnal yazılı bir mesaj yayınladı.İnal’ın mesajı şöyle:
“Bugün 10 Kasım. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76 ıncı yılı. Aradan geçen 76 yıla rağmen sadece ülkemizde değil kurtuluş mücadelesi veren ülkelerde de örnek alınan ilke ve devrimleri, O’nun yüceliğinin, dünya üzerindeki yönlendiriciliğinin ve daha nice yüzyıllar sadece ulusumuza değil dünya devletlerine yol gösterici olmaya devam edeceğinin en büyük kanıtıdır.
Ulu Önderin aramızdan ayrılışının üzerinden 76 yıl geçti. Her geçen gün O’na daha çok ihtiyacımız olduğunu anlıyor ve bu nedenle O’nu daha büyük bir özlemle arıyor ve anıyoruz. Zira O’nun anlatımı ile “DAHİLİ VE HARİCİ BEDHAHLAR,” koyduğu ilkeleri ve yaptığı devrimleri, yozlaştırmak ve böylece ulus, üniter ve laik devlet yapımızı değiştirmek için sistemli bir uğraş içindeler. Öyle ki; İsmine, resmine, büstlerine, heykellerine, devrimlerine karşı kin ve nefret duygularını gün ışığına çıkartarak kirli yüzlerini, emellerini açıklamak için zaman ve zemin yoklaması yapanlara daha sık rastlanmaya başlandığını üzüntü ile izliyoruz. Ve bu nedenledir ki, O’nun “GENÇLİĞE SESLENİŞİ” her geçen gün daha büyük bir anlam ve önem kazanıyor. Aziz Atam; Atatürk kuşağı, kurduğun Cumhuriyeti yaşatma, koyduğun ilkelerden ödün verilmesini engelleme görevi ile yükümlü olduğunun bilincinde olarak kendine düşeni hiçbir şeyden çekinmeden yerine getirme azim ve kararlılığındadır. Bunu dostunda düşmanında böylece bilmesi gerektiğini aramızdan ayrılışının 76. Yılında bir kez daha yineliyoruz.
İnanıyoruz ki, Sevr’i hortlatmak, Lozan’ı tartışma konusu yapmak ve böylece O’nun ilke ve devrimlerini sonlandırmak isteyen karşı devrimciler ve şeriat özlemcileri, Atatürk kuşağının bu birlik ve beraberlik anlayışı ile kenetlenişi sonucu her zaman olduğu gibi bu kez de hüsrana uğrayacaklardır.
Ulu Önder; aramızdan ayrılışının 76 ıncı yılında, sizi rahmet, minnet ve şükran duygularımızla anarken, sizi her zamankinden daha büyük bir özlemle aradığımızı bir kez daha yineleyerek hatıranız önünde saygıyla eğiliyor ve nur içinde yatın Aziz Atamız diyoruz”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz