Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

ÇYDD Başkanı ınal; katliamı kınadı…

01 Temmuz 2013 Pazartesi, 22:34
ÇYDD Başkanı ınal; katliamı kınadı…

çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Antakya şubesi Başkanı Nabi ınal, Sivas katliamının 20. yılı nedeniyle yayınladığı mesajında, “Sivas katliamının üzerinden 20 yıl geçti. 2 Temmuz 1993 tarihinde ağızlarından salyalar akan, şeriat özlemcisi bir güruhun Madımak Oteli’ ne yaptığı saldırı ve bu saldırı sonucunda insanların diri diri yakılışı, dumandan boğuluşu hiçbir zaman belleklerden silinmeyecektir” dedi.
 
33 aydın ile 2 otel çalışanının on binlerin göz önünde insanlıktan nasibini almamış bir güruh tarafından diri diri yakıldıklarının altını çizen Nabi ınal, görüşlerini şöyle dile getirdi:
“Yürekleri insan sevgisi, dostluk ve kardeşlik aşkı ile dolu olan, Atatürk ilke ve devrimlerine inanma, demokratik laik sosyal hukuk devletini savunma, hukukun üstünlüğü ilkesi ile insan haklarının ülkemizde egemen olmasını sağlama amacından başka bir hedefleri olmayan ve ıçişleri Bakanlığının TBMM’ne gönderdiği yazı ile de teyit edildiği üzere, 33 aydınımız ile 2 otel çalışanı, on binlerce insanın gözü önünde, insanlıktan nasibini almamış bir güruh tarafından, diri diri yakılmışlardır.”
 
çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Antakya şubesi Başkanı Nabi ınal mesajının devamında ”Devletin varlığını hissettirmediği, otoritenin aciz kaldığı, bireylerin can güvenliğini sağlama görevinin yerine getirilmediği o meş’um günde, yitirdiğimiz aydınlarımızı, her geçen gün daha çok arıyor ve anıyoruz.
 
Kubilayları katleden karanlık fikirliler, örümcek kafalılar 20 yıl önce de 35 canı katlederek, insanlıkla alakaları olmayan birer yaratık olduklarını bir kez daha ortaya koymuşlar, gerçek yüzlerini göstermişlerdir. Bu sapkın fikirlilerin, insanlık dışı yaratıkların, şeriat özlemcilerinin bugünde seslerini duyurabilmek, aynı çirkin eylemlerini yineleyebilmek için zaman ve zemin kolladıklarını üzüntüyle görüyor ve izliyoruz.
 
Bu elim yıldönümünde o zavallıların bilmedikleri, anlayamadıkları bir gerçeği hatırlatmakta yarar görüyoruz: O‘da; Atatürk gençliğinin, Laik Cumhuriyeti sonuna kadar savunacağı ve şeriat özlemcilerine asla geçit vermeyeceği gerçeğidir. 
Sivas katliamının 20. yılında; yitirdiğimiz canlarımızın inandığı ilkeleri savunan Atatürk kuşağının, şeriat özlemcilerine karşı dimdik ayakta olduğunu bir kez daha tekrarlayarak,  hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, ışıklar içinde yatın diyoruz.” ıfadelerine yer verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz