Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

ÇYDD Başkanı ınal Katliamı kınadı…

02 Temmuz 2009 Perşembe, 21:34
ÇYDD Başkanı ınal Katliamı kınadı…

Sivas Katliamı’nın 16 yıl dönümünde, yaşanan acı olayda öldürülen 33 yazar, ozan ve aydın Türkiye’nin her noktasında anılırken, yaşananların 16. yılında dahi yükselmeye devam eden tepkilerden biri de, çYDD Başkanı Nabi ınal’dan geldi.
  Bundan 16 yıl önce, Sivas’ta Pir Sultan Abdal şenlikleri sırasında Madımak Oteli’nin kuşatılıp yakılması ve dolayısıyla şehirde bulunan 33 yazar, ozan ve aydının ve iki otel çalışanının yakılarak öldürülmesi ile yaşanan katlima ilişkin bir açıklama yapan çYDD Antakya şubesi başkanı Nabi ınal, “Kubilayları katleden karanlık fikirliler, örümcek kafalılar 16 yıl önce de 35 canı katlederek, insanlık dışı yaratık olduklarını bir kez daha ortaya koymuşlar, gerçek yüzlerini göstermişlerdir” dedi.
 
Yaşananların, hafızalardan silinmeyeceğini belirten ınal, şunları söyledi:
 
 “Sivas katliamının üzerinden 16 yıl geçti. 2 Temmuz 1993 tarihinde ağızlarından salyalar akan, şeriat özlemcisi bir güruhun Madımak Oteline yaptığı saldırı ve bu saldırı sonucunda insanların diri diri yakılışı, dumandan boğuluşu hiçbir zaman belleklerden silinmeyecektir.
 
Yürekleri insan sevgisi, dostluk ve kardeşlik aşkı ile dolu olan, Atatürk ilke ve devrimlerine inanma, demokratik laik sosyal hukuk devletini savunma, hukukun üstünlüğü ilkesi ile insan haklarının ülkemizde egemen olmasını sağlama amacından başka bir hedefleri olmayan 33 aydınımız ve 2 otel çalışanı, on binlerce insanın gözü önünde diri diri yakılmışlardır.
 
Devletin varlığını hissettirmediği, otoritenin aciz kaldığı, bireylerin can güvenliğini sağlama görevinin yerine getirilmediği o meş’um günde, yitirdiğimiz aydınlarımızı, her geçen gün daha çok arıyor ve anıyoruz.
 
Kubilayları katleden karanlık fikirliler, örümcek kafalılar 16 yıl önce de 35 canı katlederek, insanlık dışı yaratık olduklarını bir kez daha ortaya koymuşlar, gerçek yüzlerini göstermişlerdir. Ne yazık ki bu sapkın fikirlilerin, insanlık dışı yaratıkların, şeriat özlemcilerinin bugünde seslerini duyurabilmek, aynı çirkin eylemlerini yineleyebilmek için zaman ve zemin kolladıklarını üzüntüyle görüyor ve izliyoruz.
 
Ancak o zavallıların bilmedikleri, anlayamadıkları bir husus vardır: O da Atatürk gençliğinin, Laik Cumhuriyeti sonuna kadar savunacağı ve şeriat özlemcilerine asla  geçit vermeyeceği gerçeğidir.
 
Sivas katliamının 16. yılında; yitirdiğimiz canlarımızı rahmetle anıyor ve Onların  inandığı ilkeleri savunan Atatürk kuşağının, şeriat özlemcilerine karşı dimdik ayakta olduğunu bir kez daha tekrarlayarak,  hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, ışıklar içinde yatın diyoruz.”  

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz