Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Cumhuriyet ve ğadir çoşkusu…

28 Ekim 2012 Pazar, 14:08
Cumhuriyet ve ğadir çoşkusu…

Asya Radyo, Radyo şok, Melodi fm ve Asya Gazetesi imtiyaz sahibi Tamer Kerimoğlu, Cumhuriyetimizin 89. yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı mesajda Cumhuriyet’ in korunması ve yaşatılması gereken en değerli kazanımımız olduğunu söyledi.

Kerimoğlu; Atatürk ve silah arkadaşlarının ‘Ya ıstiklal, ya ölüm’ ilkesiyle eşi görülmemiş bir zafer kazandığını ve bu zaferi Cumhuriyetle taçlandırdığını belirterek, “89. yılını kutladığımız Cumhuriyet, her türlü zorluk ve imkânsızlığa rağmen örnek vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla gösterilen kahramanlığın eseridir.” dedi.

“Cumhuriyet, korumamız ve yaşatmamız gereken en değerli varlığımızdır. Hepimiz bu bilinç içerisinde olmalıyız. Tarihimizde çok büyük bir çığır açan, 89 yıldır milletimizin ve devletimizin esin kaynağı olan Cumhuriyet, daha nice seneler dimdik ayakta kalacaktır.”

şeklinde konuşan Asya Radyo, Radyo şok, Melodi fm ve Asya Gazetesi imtiyaz sahibi Tamer Kerimoğlu, yeni kutladığımız Kurban Bayramı’ na da atıfta bulunarak; dini ve milli bayramların bütünleşme babında çok büyük önem taşıdığına vurgu yaptı ve son olarak bugün kutladığımız ğadir Hum dolayısıyla tüm Alevi Cemaati’ nin ğadir Bayramı’ nı kutladı.

Hatay ve civar illere özel yaşanan bu 3’lü bayram heyecanının her zaman barış ve kardeşliğe vesile olmasını dileyen Kerimoğlu; son olarak Suriye’ de yaşanan iç savaşın bir an önce bitmesini diledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz