Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

Çukurova Dişhekimliği Günleri…

03 Ekim 2011 Pazartesi, 11:26
Çukurova Dişhekimliği Günleri…

Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) Genel Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel, muayenehanelerde dünya standartlarında ağız ve diş sağlığı hizmeti seviyesini yakalamak için bilimsel destekli hizmet vermek gerektiğini söyledi.
 
 
Yücel, Hatay Dişhekimleri Odası’nın Ottoman Palace Oteli’nde düzenlediği ”çukurova Dişhekimliği Günleri” etkinliğinde yaptığı konuşmada, son dönemlerde ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin kamu yoluyla verilmesinin bazı sorunları da beraberinde getirdiğini ifade etti. Dünyadaki ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin daha çok muayenehaneler yoluyla verildiğini belirten Yücel, şöyle devam etti:
 
 
 
”Dünya standardında ağız ve diş sağlığı hizmeti seviyesine ulaşabilmek için muayenehanelerde verilen hizmetlerin bilimsel destekli olması gerekiyor. Gerek kamuda, gerekse özel muayenehanede çalışan meslektaşlarımızın çok ciddi sorunları var. Bu sorunların çözümü konusunda TDB ve odaların önemli gayretleri var. Birliğimiz 1998 yılından itibaren diş hekimliğinde sürekli eğitim modelini benimsedi.
 
 
 
Meslektaşlarımızın sürekli ve güncel bilgilere ulaşımını sağlamak için organizasyonlar yaptık. TDB bölgesel anlamda düzenlenen kongreleri daha önce olduğu gibi bundan sonrada destekleyecektir. Sürekli yeni teknoloji ve bilgiler meyanelerimizde vereceğimiz hizmeti daha ileriye götürecektir. Bu yeni bilgileri tedavi yoluyla hastalarımıza aktaracağız. Bölgesel organizasyonlar bu güncel bilgilerin hekimlere ulaştırılması adına çok öneli bir yere sahip.”
 
 
 
 
Hatay Vali Yardımcısı Kadim Doğan ise, ağız ve diş sağlığı konusunda kazanılacak bilgiler sayesinde halkın sağlığını koruma konusunda önemli adımlar atılacağını söyledi. Ağız ve diş sağlığının korunmasının diğer organların sağlıklı çalışabilmesi için önemli olduğunu vurgulayan Doğan, ”Sağlığı korumanın yolu yine eğitimden geçer. ınsanımıza sağlıklı olmanın önemini anlatabilirsek önemli bir adım atmış olacağız” dedi.
 
 
 
Hatay Dişhekimleri Odası Başkanı Orhan Günal da, odalar ve meslektaşlar arası işbirliği, dostluğu, ve tanışıklığı arttırmak amacıyla düzenlenen toplantının alanında uzman kişilerin vereceği bilgilerle diş hekimlerine, meslekteki gelişmeleri yakından takip etme fırsatı sunacaklarını ifade etti.
 
 
 
Organizasyon Komitesi Başkanı Kemal Kaya, yapılan etkinliğin, alanında uzman kişilerin vereceği güncel bilgi ve ulusal anlamda faaliyet gösteren firmaların yeni ürünlerini diş hekimlerine tanıtması adına önemli olduğunu söyledi.
 
 
 
Açılış konuşmalarının ardından ızmir Katip çelebi üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesı Dekanı Prof. Dr. Tancan Uysal’ın ”Fonksiyonel Kas Düzenleyiciler Aracılığıyla Ortodontik Tedaviler” adlı sunumunu gerçekleştirdi.
 
 
 
Etkinliğe, Hatay ıl Sağlık Müdür Yardımcısı Sebahattin Yılmaz ve birçok diş hekimi katıldı. Etkinliğin iki gün süreceği bildirildi.
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz