Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Çukurova Diş Hekimleri Günleri Hatay’da…

20 Ekim 2014 Pazartesi, 10:23

Ulusal düzeyde bilimsel etkinlik olan ‘Çukurova Diş hekimleri Günleri’ üç gün süreyle Antakya’da gerçekleştirilecek. Hatay Diş hekimleri Odası Başkanı Dr. Nebil Seyfettin, düzenlediği toplantı ile hayata geçirecekleri etkinliğin ayrıntılarını kamuoyuna duyurdu.
1998 yılında düzenlenmeye başlanan ve Çukurova Bölgesi Diş hekimleri Odalarının ortak geleneksel etkinliği olan ÇUDİG’i bu yıl 24–25–26 Ekim tarihlerinde Güneyin kültür ve medeniyetler merkezi Antakya’da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Dt. Nebil Seyfettin, Türk Diş hekimleri Birliği’nin desteklediği ve Hatay Diş hekimleri Odası’nın ikinci kez organize edeceği ‘Çukurova Diş hekimleri Günleri’nin hazırlıklarına tam 3 ay önce gönüllü meslektaşlarının çalışmalarıyla başladıklarını bildirdi, Helena Center kongre Merkezinde düzenlenecek olan bu önemli etkinliğin Diş hekimlerine yönelik bilimsel ve sosyal programlar içerdiğini ifade etti.

TDB Genel Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel, Merkez yönetim Kurulu üyeleri ile Hatay, Adana, Mersin, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Osmaniye gibi bölgemizdeki illerde bulunan meslektaşları yanısıra Türkiye’nin her şehrinden oda başkanları ve yöneticilerin bu toplantıya katılacağı bilgisini veren Dt. Nebil Seyfettin, “Ülkemizin farklı Diş hekimliği Fakültelerinden gelen hocalarımızın bilimsel toplantılarda sunum yaparak çok değerli bilgilerini meslektaşlarımıza aktaracaklardır. Ayrıca meslektaşlarımız Diş hekimliği sektörünün ulusal ve uluslararası firmalarının katılımıyla mesleğimizde yeni kullanılmaya başlanan ve gelişen teknolojik cihazları tanıma imkânı bulacaklardır.

Bu kongremizin hazırlanmasında ilk defa MKÜ Diş hekimliği Fakültesindeki değerli hocalarımızla koordineli bir şekilde çalışarak bilimsel destek aldık. Ulusal nitelikte düzenlenecek olan bu kongremiz ilimizde bu güne kadar yapılan en kapsamlı ve çok katılımlı kongre özelliğini taşımaktadır.

Çukurova Diş hekimliği Günleri’ne 11 Prof. Dr.4 Doçent, 2 Yardımcı Doçent konuşmacı olarak katılarak, 13 oturum, 2 panel, 5 kurs, 1 workshop ve poster sunumları yapacaklardır. 1000 metrekarelik fuar alanında ulusal ve uluslararası firmalar katılacaktır” dedi.
Çukurova Diş hekimliği Günleri etkinliğini Antakya’da yapmak istemelerinin birçok önemli nedeni olduğuna değinen Dt. Nebil Seyfettin, konuşmasında şunlara yer verdi: “Birincisi meslektaşlarımızın mezuniyet sonrası bu tür konferanslara başka şehirlere giderek zaman kaybetmesi ve daha fazla masraf yapmasını engellemek, ikincisi meslek odaları ve meslektaşlarımızın arasındaki dayanışmayı arttırmak, üçüncüsü ve bizim için çok önemli olan, ulusal basın tarafından bölgemiz coğrafyasında yaşanan kirli savaş sonrası Hatay’ın jeopolitik konumu nedeniyle olumsuz ve gerçek dışı bilgi akışı sonucunda oluşan kötü imajı yıkmak.
Hatay Diş hekimleri Odası Yönetim Kurulu olarak ‘Çukurova Diş hekimleri Günleri’ni düzenleyerek, bölgemiz insanlarının aidiyet duygusu ile şehre kenetlenmesine ve Hatay’ımızın tanıtımına katkı vereceğimize inanıyor ve gurur duyuyoruz. Bu önemli etkinlikte büyük bir emek ve özveriyle çalışan meslektaşlarıma ve tanıtımda önemli katkılar sunan basın mensuplarına teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Katılımın yoğun olması beklenen Çukurova Diş hekimleri Günleri 24 Ekim Cuma Günü Helena Center Kongre Merkezi’nde, bilimsel oturumlarla başlayacak.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz