Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Coşkulu kavun festivali…

06 Temmuz 2009 Pazartesi, 17:35
Coşkulu kavun festivali…

Kırıkhan ilçesinde düzenlenen 4. Kavun Festivali büyük ilgi gördü. Tarım Müdürü Ali Temizkan, ilçede 2009 yılında 15 bin dekar alanda kavun yetiştirildiğini belirterek, üreticilere destekleme verilmesi gerektiğini söyledi.
 
Cevher Dudayev çay Bahçesi’nde düzenlenen törene Kırıkhan Kaymakamı Mehmet Alabacak, Belediye Başkanı Murat Sakman, Emniyet Müdürü Duygu Uzundurukan, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Eğri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
 
Festivalde konuşma yapan Kırıkhan ılçe Tarım Müdürü Ali Temizkan, 2009 yılında Kırıkhan’da 15 bin dekar alanda kavun yetiştirildiğini belirterek, ülke ekonomisine büyük katkısı olan kavun üreticilerini de destekleme verilmesi gerektiğini söyledi.
 
Festivalde en güzel ve tatlı kavun yarışmasına 10 üretici katıldı. Yarışmada dereceye girenlere plaket ve hediye veririrken, yarışmaya katılan tüm üreticilere katılım belgesi verildi. Yarışmada birinci olan çiftçilerden Mustafa Sedef’e tam altın, ikinci Halal öztürk’e yarım altın, üçüncü ismail Yaşam’a çeyrek altın verildi. Festivalde davetlilere kavun ikram edildi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz