Cömert ailesi adil yargılama istiyor…

03 Temmuz 2014 Perşembe, 11:32

Taksim Gezi Parkında başlayan ve Hatay’da da destek bulan Gezi olayları sırasında hayatını kaybeden ilk genç olan Abdullah Cömert’in avukatı ve ailesi 4 Temmuz’da Hatay Adliyesi’nde görülecek davaya tüm halkın katılımını beklediklerini ifade ettiler.

Düzenlenen toplantıya Abdullah Cömert’in annesi Hatice Cömert, Abdullah Cömert’in abisi Zafer Cömert ve Cömert ailesi Avukatı Hatice Can katıldı.

 Cömert Ailesi Avukatı Hatice Can, “Haziran 2013 sosyal mücadeleler tarihindeki yerini almıştır. Gezi süreci son derece demokratik bir tepkiydi. Haziran ayında on binlerce vatandaş sokaklarda barışçıl eylemler yaptı” dedi.

Abdullah Cömert’in eylemler sırasında ilk düşen genç olduğunu da hatırlatan Hatice Can, “Yargılama süreci aşırı yavaş işliyor. Özellikle de Polislerin sanık olduğu davalar çok yavaş işliyor. Adalet oluşuncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz. Emir veren Amirler konusunda takipsizlik kararı verildi” ifadeleri ile sözlerini noktaladı.

Oğlunun mahkemesinden önce açıklamalarda bulunan bir diğer isim olan gözü yaşlı anne Hatice Cömert, “Adil yargılama istiyorum. Benim oğlum savaşa hayır demek ve hakkını aramak için çıktı sokağa. Özgürlüğü için sokaktaydı. Benim oğlum cinayet işleyip hırsızlık yapmadı. Ama onlar kasti vurdu benim oğlumu” ifadeleri ile üstü kapalı olarak Hükümeti eleştirdi.

Sokakta yürüme hakkının anayasal güvencesi olduğunu da sözlerine ekleyen acılı anne Hatice Cömert, “O emri verenler vicdan azabı çekiyor mu? Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum sen Müslüman mısın?” sözler ile Recep Tayyip Erdoğan Hükümetini sert bir dille eleştirdi.

Hatice Cömert  oğlunun dava günü olan 4 Temmuz günü Hatay Adliyesi’nde buluşma çağrısı yaptı.Hatay halkından destek istedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz