Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Çocukların Görüşleri Alınmalı…

23 Kasım 2009 Pazartesi, 10:38
Çocukların Görüşleri Alınmalı…

çocuk Hakları Hatay ıl Temsilcisi Cansu Sönmez, “çocuklar için uygun bir dünya oluşturulmak isteniyorsa, öncelikle görüşleri alınmalı” dedi. Sönmez, ”20 Kasım Dünya çocuk Hakları Günü” etkinlikleri kapsamında Hürriyet Caddesi’ nde öğrenciler ve Sosyal Hizmetler çocuk Esirgeme Kurumu (SHçEK) yurtlarında barınan çocuklarla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, dünyayı yaşanabilir kılmak ve barışı, kardeşliği tesis etmek için çocukların gözüyle de bakmak gerektiğini savundu. 
Hatay’ da çocuk Hakları Komitesi’ nin önemli etkinlikler yaptığını ifade eden Sönmez, şöyle devam etti: “çocuklar için uygun bir dünya oluşturulmak isteniyorsa, öncelikle görüşleri alınmalıdır.
 
çocuk Hakları Komitesi Akdeniz Bölge toplantısı ilimizde yapıldı. Bin yıl Kalkınma Hedefleri kapsamında çocuk Müze Odaları Projesi için Hatay ve Kars müzeleri seçilmiştir. Sertifikalı eğitim çalışmasına hız verilerek ‘çocuk Katılımı El Kitabı’ ve ‘çocuk Hakları Komitesi çocuk Eğiticisinin özellikleri Eğitimi’ verilerek başarılı olan eğiticilere törenle diplomaları verilmiştir. Medeniyetlerin buluştuğu, farklılıkların birer zenginlik olarak algılandığı kentimizin güzel çocukları için herkesin desteğini bekliyoruz.”SHçEK Sosyal Hizmet Uzmanı Cemile Güvercin Sayın, hafta boyunca çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler yapacakları söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz