Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Çocuklarımız Yanımızda Olsunlar…

17 Eylül 2013 Salı, 10:29
Çocuklarımız Yanımızda Olsunlar…

ılköğretim haftasının başlaması ve öğrencilerin ders başı yaptığı dün Hatay’ın Altınözü ılçesine bağlı Kazancık köyü sakinleri çocuklarının Kazancık ılkokulu olmasına rağmen Altınkaya beldesine taşımalı eğitim ile öğrenim görmelerini istemediklerini belirterek AKP ıl Binası önünde eylem yaptılar.
 
Köylerinde ılkokul bulunduğunu söyleyen velilerden Yusuf Coşkun, “Köyümüzde öğrenim gören 80 öğrenci bulunmakta. Köyümüzde ilkokul var bizim çocukların burada gözümüzün önünde eğitim görmelerini istiyoruz. çocuklarımız Kazancık ilkokulundan alınıp başka okula taşınmasını istemiyoruz” dedi.

Yusuf Coşkun okullar açılmadan önce her tarafa başvurduklarını ancak kimseden yanıt almadıklarını söyleyerek, “çocukların köyümüzün okulunda okumaları için mücadele ediyoruz. Yeni bir uygulama adı altında çocuklarımızı başka okula gönderiyorlar. Biz çocuklarımızı başka okula göndermek istemiyoruz. Başka okula da göndermeyeceğiz. Okul sorunumuz çözülmez ise çocuklarımızı okula da göndermeyeceğiz ve AKP’ye oy vermeyeceğiz” açıklamasında bulundu.  

Yavrularıyla birlikte AKP Hatay il binası önüne gelen veliler burada sloganlar atarak çocuklarının köylerindeki okulda öğrenim görmelerini istediler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz