Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Çocuklarımız Geleceğimizdir…

26 Nisan 2010 Pazartesi, 09:57
Çocuklarımız Geleceğimizdir…

Mustafa Kemal üniversitesi  Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı kapılarını minik misafirlerine açtı.
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı’nı kutlamak  üzere  ıskenderun ‘’Dodi’’  coçuk bahçesinin öğretmenleri ve 100’e yakın çocuk  Konservatuvarın onur konuğu  oldu.
            
Konservatuvarın Kurucusu  Prof.Dr.Sevda ASKEROVA ve öğrencileri minik misafirlere sevinç dolu dakikalar yaşattı.
 
Konservatuvarın Kurucusu  Prof.Dr.Sevda ASKEROVA yaptığı konuşmada, ‘’çocuklarımız – bizim Geleceğimizdir! Onları güzellikler içinde yaşatmak, dünya standartlarında yetiştirmek, eğitim vermek, tarihimizi, geleneklerimizi, kültürümüzü tüm dünyaya tanıtacak birer insan yetiştirmek hepimizin kutsal borcudur! Bu güzel Marşı üniversitemiz adına sizlere armağan ediyoruz’’ dedi.
 
Askerova daha sonra, bestelediği ‘’Dodi’’ Marşı’nı,  Mustafa Kemal üniversitesi Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı adına bu anlamlı bayramda  Dodi çocuklarına armağan etti.
 
 
 ‘’Dodi ‘’ kurucusu Gülser YığıT,  Prof.Dr.Sevda ASKEROVA ve öğrencilerine  teşekkürlerini bildirerek, ‘’çok duygulu anlar yaşattınız bizlere, şok sağ olun. Marşın sözlerini Sevda Hocaya getirdiğimde bu kadar güzel olacağını tahmin bile etmemiştim. Dodi’mizin  şimdi bir Marşı var!. Bu heyecan verici anı hiçbir zaman unutmayacağız. Bir daha teşekkür ediyoruz!’’ dedi.
 
 
Daha sonra Yiğit ve Askerova, geleceğe yönelik planlar hakkında fikir alış verişinde bulunarak, MKü ve özellikle  Konservatuvar’la  işbirliği içinde olup, çocuklar adına daha nice karşılıklı başarılara imza atma dilekleri ile görüşme son buldu
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz