Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Çocuklara Sahip Çıkılsın…

29 Nisan 2009 Çarşamba, 09:19
Çocuklara Sahip Çıkılsın…

Eğitim-Sen Hatay şube Başkanı Servet Kavukoğlu, çocukların hayatlarının ve bedenlerinin çatışma alanına çevrilmemesi gerektiğini savundu.
 
Kavukoğlu, yazılı açıklamasında, ülkede çocukların yüz yüze olduğu pek çok sorunun bulunduğuna dikkati çekti. Yoksulluk, çocuk işçiliği, çocuk istismarı, eğitim ve sağlık hakkından mahrumiyet, sağlıklı barınma ve beslenme olanaklarından yoksun olan çocukların bulunduğunu ileri süren Kavukoğlu, şöyle devam etti:
 
“çocuklarımıza ulusal bayram armağan edecek kadar değer verildiği dile getirilse de, verilen değer sözde kalmaktadır. Son günlerde yaşanan olaylar bunu bir kez daha açık bir şekilde göstermiştir. Devletin çocukların korunmasına ilişkin yükümlülüklerini yerine getirmesini beklerken, son günlerde çocuklara reva görülen uygulamalar, sağduyu sahibi herkesi dehşete düşürmektedir. çocuklarımızın hayatları ve bedenleri deyim yerindeyse çatışma alanına çevrilmiş bulunmaktadır.” Kavukoğlu, çocuklara hayatlarını geri dönülmez şekilde etkileyecek olan hapis cezalarının da verildiğine iddia ederek, “çocuklarımıza reva görülen bu uygulamalardan biran önce vazgeçilmeli, tutuklu bulunan çocuklar derhal serbest bırakılmalı, yetişkinler gibi yargılanmalarına son verilmeli ve onların yerine, çocuklara kalkan eller yargılanmalıdır” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz