Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Çocuk Gözüyle Esnaf…

08 Nisan 2010 Perşembe, 09:41
Çocuk Gözüyle Esnaf…

Esnaf ve Zanaatkâr “çocuk gözüyle” canlanacak Esder Hatay şube Başkanı Fahri Serdar öZAL yaptığı açıklamada ESDER’in Müşiş bir projeyi hayata geçireceğini ifade ederek, “çocuk Gözüyle Esnaf ve Zanaatkâr – Resim, şiir ve Mektup Yarışması” düzenleneceğini söyledi.
 
 öZAL açıklamasının devamında, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Hatay’da da ESDER öncülüğünde ıl Milli Eğitim Müdürlükleriyle beraber PTT, Nova Color, Birleşik Yayın Grubu, Pensan-Fatih sponsorluğunda yürütülecek proje binlerce ilköğretim öğrencisini kapsıyor.
 
  Gerçekleştirilecek olan yarışmada öğrenci, öğretmen ve veli olarak yüz binlerce kişilik bir hedef kitleyle ESDER esnafa bir kez daha dikkat çekiyor. Bununla birlikte, “çocuk Gözüyle Esnaf ve Zanaatkâr”  ile özellikle zor durumda olan küçük esnaf ve vatandaş arasındaki sosyal ilişkilerin ve tarihsel süreçteki bağın güçlenmesini amaçlanıyor.
 
 “çocuk Gözüyle Esnaf ve Zanaatkâr” ile esnafın hayatın içinde olduğu gerçeğinden yola çıkılarak çocukların esnaf ve zanaatkâr amcalarına bakışı resim, şiir ve mektup ile yansıtılacak. Her ilin ayrı ayrı değerlendirileceği yarışmada 3 kategoride de dereceye girenler ödüllendirilecek. Birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye dijital fotoğraf makinesi, üçüncüye kol saati ve mansiyon ödülü olarak da kalem seti hediye edilecek. öğretmenlerin öğrencilerini teşvik etmesini sağlamak amacıyla birinci olan öğrencinin danışman öğretmenine de cep telefonu hediye edilecek.
 
 Sonuçlar her ilde yapılacak olan gala ile 31 Mayıs 2010 tarihinde açıklanacak. Ayrıca galaya gelen ilk 300 öğrenci için eğitim seti verilecek.
 
 öğrenciler, yarışmaya katılmak için 7 Nisan-7 Mayıs 2010 tarihleri arasında bulundukları okulda başvuru yapabilecekler. Katılım bilgileri okullara asılacak afişlerle duyrulacak.” şeklinde konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz