Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Civelek ıcraatlarını Paylaştı

07 Temmuz 2012 Cumartesi, 11:29
Civelek ıcraatlarını Paylaştı

ıskenderun Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Halkımızın refahı ve rahat yaşaması için birlikte çalışıyoruz. 
 
 
 
Yaptıklarımız, ıskenderun için hayati önem arz eden çalışmalardır” dedi.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Başkan Yardımcıları, daire müdürleri ve personelin katıldığı toplantıda, küresel iklim değişikliğine dikkat çeken ıskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, yapılan altyapı çalışmaları sayesinde son 30 yılın en sert yağışlarına rağmen, sel ve su birikintisi yaşanmadığını anımsattı ve drenaj kanalları, yükseltme istasyonundaki pompa sayesinde ıskenderun’un sel tehdidinden kurtarıldığını söyledi.
 
 
 
 
Küresel iklim değişikliği nedeniyle suyun da çok önem kazandığını belirten Başkan Civelek, eski içme suyu şebekesinin değişme çalışmasının büyük bir hızla sürdüğünü anlattı.
 
 
 
Küresel iklim değişikliği nedeniyle kuyular tuzlandığına işaret eden Civelek, “Eğer bu işe girişmeseydik, ıskenderun susuzlukla karşı karşıya kalacaktı. Eski ve çürümüş içme suyu şebekesini sağlıklı ve dayanıklı duktil borularla yeniliyoruz. Sürekli akan ve içilebilir suya kavuşacağız” dedi.
 
 
 
çöpün evsafının değiştiğini, yüksek teknoloji artığını ancak yüksek teknolojinin yok edebileceğini anlatan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, ileri teknolojik özelliğe sahip çöp fabrikasının Eylül ayında tamamlanacağını ifade ederek, “Yapımı süren çöp fabrikası ayrıştırma yöntemiyle olacak. çöpleri ayrıştırıyoruz. ınsanımızı birleştiriyoruz” dedi.
 
 
 
Yeni ıtfaiye Müdürlüğü hizmet binası, Toptan Sebze ve Meyve Hali yapıldığını, taziye evi, nikâh salonu yapımının sürdüğünü anlatan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, kadınlara pozitif ayrımcılık yapıldığını, bu bilinçle hizmete açılan Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezlerinin çeşitli branşlarda sertifikalı kurslar verdiğini kaydetti.
 
 
Bayan personellere, “Kadın Kültürevlerine sahip çıkın” diye seslenen Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, bilinçli, sosyal hayata entegre olan annelerin yetiştirdiği çocuklarla geleceğimizin daha aydınlık olacağını ifade etti.
 
 
 
Halka hizmet herkese nasip olmaz
Halka hizmetin önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Vatandaş için gönüllü olarak da çalışacağız.
 
 
 
 Halka hizmet herkese nasip olmaz.
 
 
 
 Kendimize, ülkemize sahip çıkmalıyız” dedi. çatlaklar bulunan ve tehdit oluşturan köprü yıkılarak yerine geniş beton köprü yapımının sürdüğünü, çelik yapa köprüsünün birinin yapıldığını, diğerinin de yapılacağını, imar planı, trafik ulaşım planı çalışmasının sürdüğünü anlatan Civelek, sahilin peyzaj çalışmasıyla Türkiye’nin en güzel sahili olacağını kaydetti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz