Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Civelek “Haftanın Başkanı”…

16 Ocak 2012 Pazartesi, 09:45
Civelek “Haftanın Başkanı”…

ıskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, belediyedeniz.com adlı internet sitesinde ‘haftanın başkanı’ olarak yer aldı.Belediyedeniz.com internet adresinde ayrıca, ıskenderun da ‘haftanın kenti’ oldu.Denizbank’a bağlı yayın kuruluşu olan www.belediyedeniz.com adresinde yayınlanan röportajı Kübra Demir gerçekleştirdi.Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek ile makamında yapılan röportaj, ayrıca BelediyeDeniz.com gazetesinde de yayınlanarak, ülkemizin dört bir yanındaki okurlara ulaştırıldı.‘ıskenderun’u marka şehir yapan başkan haftanın konuğu’Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’i ziyaret eden Kübra Demir, ıskenderun ve yapılan çalışmalarla ilgili sorular yöneltti.Muhabir Kübra Demir, belediyedeniz.com internet sitesinde yayınlanan röportajın girişinde, şu ifadelere yer verdi: “Hatay’ın en büyük ilçesi ıskenderun’a yağmurla birlikte gelmiştik. Oysa Türkiye’de kışın en soğukları yaşanırken bile güneşin bu kentten yüzünü hiçbir zaman esirgemediğini öğrenmiş, yüzümüzde küçük birer tebessümle sokaklarını ve tabi ki sahilini gezmeye başlamıştık. Gezdikçe daha iyi anladık ki ıskenderun büyükşehirlere özgü yapısı ve güzellikleriyle sizi içine alan bir şehir. ısteseniz de kurtulamıyorsunuz. ışte o zaman hak verdik “ıl olmayı hak ediyoruz” diyen ıskenderunlulara. Kısacası dolu dopdolu bir şehir ıskenderun’dayız ve bu kenti kısa zamanda sahip olduğu bu özelliklerle “marka şehir” yapan ıskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek bu haftaki konuğumuz. Başkan, ıskenderun’un sıçrama yapacağını söylüyor. Başkan, ıskenderun’un hak ettiği yere geleceğini söylüyor. Başkan, “Vatandaşlarım istiyorsa ben de ıskenderun’un il olmasını isterim” diyor ve Başkan daha neler diyor neler… Kendisine buradan güzel ve hoş sohbeti için binlerce kez teşekkür ediyor, ıskenderun’u baştan sona değiştiren, güzelleştiren bu isimle yaptığımız röportajla sizi baş başa bırakıyoruz” ifadesine yer verdi.‘Herşeyin başında sevgi gelir’Röportajda, ıskenderun Belediyesi olarak 1. Sinema Günleri başlatıldığını anlatan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, hayat felsefesi ile ilgili soruyu, “Bence her şeyin başında sevgi gelir. ınsanı seveceksin. Sevmek ve barışık yaşamak. Benim felsefem bu” sözleriyle yanıtladı.Türkiye’nin vergi rekortmenini çıkartan ıskenderun’un, limanın çalışmasıyla birlikte sıçrama yapacağını belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, ilçemizin çok kültürlü yapısının zenginliğimiz olduğunu söyledi.
Mustafa Kemal üniversitesi’nin büyük bir bölümünün kentimizde olduğunu ve kentin rotasını liman ve üniversitenin belirleyeceğini vurgulayan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, ıskenderun’un aynı zamanda, deniz turizmine de açık çok güzel bir yer olduğunu kaydetti.ıskenderun Kent müzesiyle ilgili de bilgi veren Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Kent müzesi kentin hafızasıdır” dedi.ıskenderun Belediyesi Kadın Gönüllüleri Sosyal Marketi’nin halkımızı incitmeden çalışmasını sürdürdüğünü ve bu güne dek yaklaşık 20 bin kişiye ulaşıldığını anlatan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezinde kadınlarımızın sosyalleştiğini, ücretsiz düzenlenen kursları tamamlayanlara sertifika verildiğini söyledi.Gençler için tenis kortları, buz pateni, futbol ve voleybol sahaları yapıldığını ifade eden Belediye Başkanı, okulların eksikliğinin giderilmesinde katkı sunulduğunu söyledi.ıskenderun’un en önemli sorunu olan altyapı, su ve çöp sorununun çözümüyle ilgili yapılan çalışmalara değinen Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Antakya ve ıskenderun’u bir uçağın iki kanadı olarak değerlendirdi.
 
Belediye Başkanı, Belediye tiyatrosu ve kültür sanat topluluğumuzun çok kısa sürede büyük başarılara imza attığını belirtti.ıskenderun efsaneler kentiBelediyedeniz.com internet adresindeki ‘haftanın kenti’ bölümünde, ıskenderun’u anlatan Muhabir Kübra Demir, “Bundan yıllar önce depremlerle mücadele eden bir şehrin yeniden doğuşuna tanık olduk. Hatay’ın en büyük ilçesi ıskenderun ilerde il olur mu bilemeyiz ama biz BelediyeDeniz ekibi olarak kentin sokaklarında gezerken büyükşehirlere özgü yapılarla karşılaştık ve “Bu şehir küllerinden doğmuş” sözleri dökülüverdi dudaklarımızdan bir anda” sözlerine yer verdi.
 
ıskenderun’un, Türkiye’nin dördüncü büyük limanı, sanayisinin yanı sıra, düzenliliğin göze çarptığını belirten Kübra Demir, “Kentte gezerken başkent Ankara’da gezindiğinizi hissediyorsunuz. Büyükşehirlerin göz alıcılığı var. ıskenderun Ankara’nın düzenliliğini ıstanbul’un denizini bütünleştirmiş bir şehir izlenimini bırakıyor bizde” dedi.ıskenderun’un tarihçesine de yer veren muhabir Kübra Demir, ıskenderun’u ‘efsaneler kenti’ olarak nitelendirdi.
 
 
Kübra Demir, ‘ne yesek?’ bölümünde ise, “ıskenderun’un renkli bir mutfağı vardır. Her yemeğin yanına mutlaka binbir çeşit meze gelir. Mezesiz yemek olmaz denilecek bir durumdur bu ıskenderunlular için.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biz BelediyeDeniz ekibi olarak özellikle kebabın yanında oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (muhammara), bakla ezmesi ve humusu tavsiye ediyoruz. Afiyet olsun!” sözlerine yer verdi.
 
 
 
 
 
 
 
ıskenderun’un çeşitli görüntülerinin yer aldığı sitede, Kübra Demir, ayrıca Arsuz’un da gezilmesi tavsiyesinde bulundu.
 
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz