Çirkin: Reyhanlı Panik Halinde

20 Haziran 2014 Cuma, 18:56

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, bugün Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde şüpheli paketin fünye ile patlatılması sırasında araba ve evlerin camlarının kırılmasının büyük paniğe yol açtığını söyledi.

Çirkin, “Öncelikle bunun yine Suriye’de bulunan terör örgütleri tarafından bir ihtar manasıyla yapıldığı ihtimali söz konusudur. Yani bu Türkiye’ye verilen bir ihtardır. ‘Biz bu bombayı patlatırız. Bugün ses bombası patlatırız, yarın başka bomba patlatırız’ diye bir ihtar yapılmıştır” iddiasında bulundu.

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Çirkin, “Zaman zaman El-Kaide, El-Nusra ve bunların türevi olan IŞİD’in Suriye’deki rejime karşı savaşan bilumum çapulcu sürüsü örgütlerin Türkiye ile kucak kucağa olmasından mütevellit şuan da bu belanın Türkiye’ye bulaşacağını söylüyoruz. Bugün Reyhanlı’da bir ses bombası patlatılmıştır. Çok yüksek derecede infiale sebep olmuştur. Şuan Reyhanlı iki ses bombasının veya türevi belli olmayan iki bombanın varlığı dedikodusuyla çalkalanmaktadır” dedi.

Çirkin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Halk panik halindedir. Suriyeli mülteciler ile Reyhanlı halkı arasında dar kapsamlıda olsa bir huzursuzluk çıkmıştır. Halk bugün Reyhanlı’da Cuma namazını köy camilerinde kılmıştır. Merkezdeki camilere panikten dolayı çok az insan gitmiştir. İşte durum budur. Öncelikle bunun yine Suriye’de bulunan terör örgütleri tarafından bir ihtar manasıyla yapıldığı ihtimali söz konusudur. Yani bu Türkiye’ye verilen bir ihtardır. ‘Biz bu bombayı patlatırız. Bugün ses bombası patlatırız, yarın başka bomba patlatırız’ diye bir ihtar yapılmıştır. Türkiye’nin içinde bulunduğu durum son derece nazik ve tehlikelidir. En yakın bölge Reyhanlı olduğu için Reyhanlı geçmişte de acı bir hadiseyle karşı karşıya kalmış olduğundan hareketle başta sınır il ve ilçeleri olmak üzere iç bölgelerde ve büyükşehirler de bu tür eylemler yapılabilir. Her ne kadar ilgili de olmasa da bunu hükümete aktarmak isteriz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz