Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Cilvegözü zanlıları suçlamaları reddetti…

13 Mart 2013 Çarşamba, 21:55
Cilvegözü zanlıları suçlamaları reddetti…

Cilvegözü saldırısı sonrası tutuklanan 5 zanlı, suçlamaları kabul etmedi. Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı’nda, 4’ü Türk, 17 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıda tutuklanan 1’i Türk, 5 zanlının, hakkındaki suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi. 
 
‘ülkenin birliğini ve bütünlüğünü bozmak, tasarlayarak ve bomba ile 17 kişiyi öldürmek, patlayıcı madde bulundurmak, yardım ve yaltaklık etmek’ iddiasıyla sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuklanan şüphelilerden; Suriye uyruklu çiftten Y.B., ifadelerinde, “4 yıl cezaevinde kaldım. (Aranan) W.’yi mahalleden tanıyorum. Eşim ve kızım var. Aracın bomba yüklü olduğunu bilmiyordum. Kendimi ölen insanların yerine koyuyorum. Tutuksuz yargılanmak istiyorum” dediği kaydedildi. 
 
Eşi Z.ş. de W.’nin, eşinin arkadaşı olduğunu belirterek, araçtaki bombadan haberleri olmadığını öne sürdü. Aracın, gümrükte rahat geçebilmesi için bindiğini belirten Z.ş., “W. aynı köyden eşimin arkadaşı. Beraber eve geldiler. Gümrükten rahat geçebilmek için benim araca binmemi istediler. Sınıra geldikten sonra W. ‘artık gidebilirsiniz’ deyince, eşimle Suriye’ye döndük. Ben ve kocam aracın kime ait ve içinde bomba olduğunu bilmiyoruz.” ifadelerini kullandığı bildirildi. 
 
Adana Kürkçüler E Tipi Ceza ınfaz Kurumu’na gönderilen zanlılardan, Suriye uyruklu ı.Z.’nin, bomba yüklü aracı park ettikten sonra Türkiye’ye giriş yapıp, Yayladağı’ndan Suriye’ye giriş yaptığı belirtilen W.’yi tanımadığını ileri sürdü. 
 
Olay tarihinde Türkiye’de olduğunu anlatan ı.Z., “üç gün sonra Suriye’ye döndüm. ışim dolayısı ile sık sık giriş çıkış yapıyorum.” şeklinde savunma yaptığı aktarıldı. Türk uyruklu R.B.’nin ise Yayladağı’ndaki büfede sattığı sim kartların, tanımadığı zanlıların eline geçtiğini söyleyip, hakkındaki iddiaları reddettiği vurgulandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz