Çiftçiler ıçin Yardım Talebi…

31 Ocak 2012 Salı, 18:07
Çiftçiler ıçin Yardım Talebi…

Reyhanlı Kaymakamlığı, su baskını sonucu arazileri hasar gören çiftçiler için Başbakanlık Acil Yardım Fonundan 1 milyon lira talepte bulundu
 
 
 
Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, su baskını sonucu arazileri hasar gören çiftçiler için Başbakanlık Acil Yardım Fonundan 1 milyon lira talep etti.
 
 
Güler, yaptığı açıklamada, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ekiplerinin, yağış nedeniyle evleri hasar gören Varışlı, Kurtuluş, Suluköy, Karacanlık, Kumtepe, Terzihöyük köylerindeki 400 kişiye 3 öğün sıcak yemek ve su yardımı yaptığını bildirdi.
 
 
Vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için çeşitli çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Güler, Başbakanlık Acil Yardım Fonundan da 1 milyon lira talepte bulunduklarını, kaymakamlık hesabına aktarılacak para ile vatandaşların yaralarının sarılacağını sözlerine ekledi.
 
 
Bu arada, tarım arazileri su altında kalan köylerde yaklaşık 35 bin dekar buğday tarlasının zarar gördüğü, 10 büyükbaş ile 30 küçükbaş hayvanın da sel sularına kapılarak telef olduğu bildirildi. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz