Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Çiftçiler için Umut…

26 Şubat 2014 Çarşamba, 10:20
Çiftçiler için Umut…

Verimli arazileri nedeniyle buğdaydan pamuğa, mısırdan meyve ve sebzeye kadar hemen her ürünün yetiştirildiği Amik Ovası’nda son günlerde artan kuraklık tehlikesinin ardından yağan yağmur çiftçilerin yüzünü güldürdü.

Antakya Ziraat Odası Başkanı Abdulhay Denizli şu açıklamalarda bulundu:
Dün gece saatlerinde başlayan sağanağın zor durumdaki çiftçiler için umut olduğunu söyledi.

Yağışların sulama yapan çiftçiler için çare olduğunu ancak kuraklığa çare olamadığını ifade eden Denizli, “Baraj seviyesi bu yağışla birlikte yükselirse çiftçimizin sulama problemi azalır. Sulama yapabilme imkânı bulacağından çiftçimiz az da olsa rahat nefes aldı. Buğdayımızı kurtarma açısından, pamuk ve mısır ekimi öncesi toprağın suya doyması açısından çok önemli”dedi.

Hatay Meteoroloji ıstasyon Müdürlüğünden yapılan açıklamada da dün başlayan sağanağın aralıkla perşembe günü öğleye kadar devam etmesinin beklendiği bildirildi.

Perşembe günü gece saatlerinde tekrar başlayacağı tahmin edilen sağanağın cuma günü gece saatlerine kadar aralıkla süreceği ifade edilen açıklamada, kent merkezinde metrekareye 8 kilogram yağış düştüğü, yağışların hafif sağanak şeklinde geçeceği kaydedildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz