Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

CHP’nin Adayı Mansur Yavaş olabilir…

08 Mayıs 2014 Perşembe, 11:12

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmayacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Mansur Bey cumhurbaşkanı adayı olabilir ama önümüzdeki süreci göreceğiz.” dedi.

Yerel seçimlerden önce Başbakan’ın Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen görüntüleri izlerken çekilen videosunu gördüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu: ”O görüntüler var. Bir bölümü internete düştü zaten. Yalanlıyor mu? Yalanlamıyor. Dava açamaz” yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu: “Seçim öncesi bir kurultay yapmak için il ve ilçelerde çalışma yapmak gerekiyor. Genel seçimlere CHP Kemal Kılıçdaroğlu ile girecek. Mansur Bey aslında kazandı. Ben onu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görüyorum. Mansur Bey Cumhurbaşkanı adayı olabilir ama önümüzdeki süreci göreceğiz.

Cumhurbaşkanı adaylarımız var ama bu adayların açıklanması için belli bir zamana ihtiyacımız var. Cumhurbaşkanlığına aday olmayacağım. Siyasi partilerin başkanlarının o makama aday olmalarını çok şık bulmuyorum. Siyasal kimliği öne çıkmış bir kişinin olması bence doğru değil.

Şu anda MHP ile bir görüşmemiz yok ama görüşmeyeceğiz diye bir şey yok. Biz illa bizim adayımız seçilsin demiyoruz. Kampanyayı adayın götürmesi lazım. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç da Cumhurbaşkanı adayı olabilir. Cumhurbaşkanlığına ilişkin özel bir çalışmamız var.

Meclis soruşturma komisyonu kuruldu. Dünya kadar ses kayıtları var. Bakanların çocuklarının ses kayıtları var. Önümüzdeki günlerde Erdoğan için de bir komisyon isteyeceğiz. Bir başbakan ben temizim diyorsa gidip aklanacak.

Eğer bir CHP’li bir yolsuzluk olayı içinde ise o kesinlikle dışarı bırakılır. Erdoğan için de komisyon kurulması lazım. Onun da hesabını vermesi lazım. Kamuoyunun tepkisi üzerine 4 bakan istifa etti.”şeklinde kon

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz