Son Dakika
24 Haziran 2018 Pazar

CHP’nin adayı kesinleşti…

18 Aralık 2013 Çarşamba, 21:08
CHP’nin adayı kesinleşti…

Yerel seçimler öncesi sağcı adayları arttıran Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı da kendi saflarına kattı. Hatırlanacağı üzere Antakya’nın Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Büyükşehir’e aday gösterilmemiş bu üzerine farklı seçenek arayışlarına girmişti. En son Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş MYK kararıyla CHP’ye geçti.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın CHP’ye üyeliğinin onaylandığını bildirdi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan ve yaklaşık 2 saat süren MYK sona erdi.  MYK toplantısına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 100’ün üzerinde üyelik başvurusunun görüşüldüğünü belirtti.
 
Bunlar arasında halen Antakya Belediye Başkanlığı görevini yürüten Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da başvurusu olduğunu dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin,, “Tüzüğümüzün 12. maddesi uyarınca Sayın Savaş CHP üyesi oldu. Bugünden itibaren teknik olarak Antakya CHP’li belediye oldu. Seçimlerde buradaki adayımızı ise Parti Meclisimiz belirleyecek” dedi.
 
CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın adaylığının Pazar günü ise Parti Meclisi toplantısında açıklanması bekleniyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz