CHP’li vekillerden örnek davranış…

09 Nisan 2015 Perşembe, 10:40

HASAN AKGÖL: Milletvekilliğimde büyüttüğüm tek şey CHP oldu, servetim değil…

  1. ALİ EDİBOĞLU; Küsme değil, CHP’yi iktidara taşıma zamanı…

CHP’de yeniden aday gösterilmeyen mevcut 3 milletvekilinden Refik Eryılmaz istifasını açıklarken, diğer iki Milletvekili, Hasan Akgöl ile M. Ali Ediboğlu ise son derece olgun tavırlarıyla dikkati çekti.

Milletvekili Hasan Akgöl, aday gösterilmemesiyle ilgili olumsuz hiçbir söz sarf etmezken, M. Ali Ediboğlu da küsmediğini, zaten küsme zamanı olmadığını, zamanın, CHP’yi iktidara taşımada yolun kısaltılması için birlikte çalışma zamanı olduğunu bildirdi.

CHP Milletvekili Hasan Akgöl’ün, siyaset kulislerinde okunduğunda çok olgun, seviyeli, yakışır şekilde karşılanan sosyal medyadaki mesajı ve düşünceleri şöyle:

2011 seçimlerinde CHP Hatay 4. sıra milletvekili adayı olarak listede bana şans veren başta Sayın Kılıçdaroğlu olmak üzere, dönemin MYK üyelerine ve PM üyelerine şükran borçluyum. TBMM’de görev yaptığım zaman zarfında bu onurlu görevi şerefimle yerine getirdim. Her hafta parlamentonun kapanmasına müteakip zamanımın tamamını seçim bölgemde köy köy çalışarak geçirdim. Bu zaman zarfında birlikte çalıştığım bütün ilçe başkanlarıma ve parti yöneticilerimize emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum.

Milletvekilliğim süresince mazeret üretmeden hep sahada çalıştım, mecliste ilimin sorunlarını defalarca kürsüde dile getirdim. Bu süreçte ihmal ettiğim aileme ve zaman zaman, baba bende bir seçmenim bana da vakit ayır, diyerek sitem eden kızım Helin’e çok teşekkür ediyorum, bana hep güç verdiniz. Artık birlikte daha fazla vakit geçireceğiz. Bu süreçte deneyimi ile katkı sunan Ankara’daki danışmanım Barış’a ve sekreterim Nurgül ile Hatay’daki danışmanım Ozan’a da ayrıca teşekkür ediyorum.

Milletvekilliğim boyunca siyaset yaptığım hiçbir arkadaşımın arkasından kumpas kurmadım, hiç birine sütre gerisinden ateş etmedim. Birlikte yola çıktığım hiçbir arkadaşımı, yolda bulduklarıma değişmedim, vefasızlık yapmadım. Milletvekilliğim sürecinde büyüttüğüm tek şey Hatay’da CHP olmuştur, kişisel servetim değil.

Siyaseten fişi çekilip bir kenara atılan, dostum bildiğim zatı, elinden tutup Kılıçdaroğlu’na götürdüğümde, seçimleri alamazsak partiden değil, TBMM üyeliğinden istifa edeceğimi belirtmiştim. Bu diyeti memleketim Hatay için ödemeye hazırdım. MYK üyelerimiz ‘geçmiş olsun Hasan, 30 Marttan sonra yoksun’ derken, ben sahadaydım. ‘Hamdolsun, biz birlikte yola çıktığımız dostlarımız için gövdemizi siper eder, çakallara boğdurmayız’ dedik ve mücadele ettik. Tüm muhalif arkadaşlarıma rağmen, 30 Mart 2014’te CHP Genel Merkezine başı dik bir şekilde girecek neticeyi aldık. Dün ona karşı çıkanlar, sofrasında oturmak için kuyruğa girdi, kimi adaylar için istifa resti çekenler, nitekim şimdi istifa etti.”

EDİBOĞLU, Küsme değil, CHP’yi iktidara taşıma zamanı…

CHP Milletvekillerinden M. Ali Ediboğlu da, aday gösterilmemesi sonrasındaki ilk tepkisini açıklarken, gelişmeyi olağan karşıladığını, zamanın küsme değil CHP’yi iktidara taşıma zamanı olduğuna vurgu yaptı.

CHP’li Vekil Ediboğlu’nun mesajı şöyle:

“ Açıklanan Aday Listesi ile ilgili tepkileri izliyorum. Genellikle duygusal tepkiler.. Ancak şapkayı çıkarıp önümüze koymuyoruz. CHP Parti Tüzüğüne Önseçimi koymuştu. Ancak Ben ve iki aday adayı dışında Hatay’da Önseçimi isteyen olmadı. Daha da kötüsü Önseçim yapılmasın diye yoğun kulis yapan parti büyüklerimiz de oldu. Şimdi de en çok Önseçimi engelleyenlerin itiraz ettiğine tanık oluyoruz. Siyaseti ilkelerle değil de işimize geldiği gibi yapmaya devam ettiğimiz sürece bu yanlışlar devam edecektir. Önseçim olsaydı bu kadar tartışma olur muydu? Bu süreçte listeye giren Adaylarımızı yıpratmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Artık kişileri değil, CHP’nin Kurumsal Kimliğini, Projelerini öne çıkarma zamanı. CHP’nin İktidara giden yolunu kısaltma zamanı… Başkalarını sevindirme zamanı değil… Hepinize saygılar sunuyorum.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz