CHP’den siyah çelenk…

21 Ekim 2014 Salı, 09:27
CHP’den siyah çelenk…

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanlığı 17 Aralık Yolsuzluk davasında takipsizlik kararı çıkması sebebiyle Hatay Adliyesi önüne siyah çelenk bırakıp basın açıklaması yaptı.

Siyah çelenk konularak gerçekleştirilen basın açıklamasına; CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, CHP İlçe Başkanları ve Partililer katıldı.

CHP Hatay İl Başkanlığının organize ettiği siyah çelenk koyma ve protestoda açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, “17 Aralık süreci yoksulluğu yok edeceğiz diyenlerin, iktidar olanların milleti nasıl soyduklarının ve kendilerini nasıl zengin ettiklerinin tarihidir” dedi.

17 Aralık yolsuzluk operasyonunun 17 Şubat 2007 yılında Kapıkule’de bir TIR’ın yakalanmasıyla başladığını ifade eden CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, “TIR yakalandıktan sonra güvenlik kuvvetleri bu olayın arkasında kimin olduğunu araştırmaya başlamış ve İstanbul’da bir döviz bürosuyla bağlantılı olduğunu görmüştür. Döviz bürosu sahibinin Hükümetle bağlantılı olduğu görülmüştür” açıklamasında bulundu.

Bağlantının takibinde Bakanlara ve çocuklarına ulaşıldığını aktaran Servet Mullaoğlu, “MİT bu durumun Hükümet için bir sıkıntı yaratacağını düşünerek dönemin Başbakanına 18 Nisan 2013’te yani 17 Aralık sürecinden 8 ay önce 3 sayfalık bir rapor sunmuştur. Ancak dönemin Başbakanı Recep Tayip Erdoğan hiçbir şey yapmayarak olayı görmezden geldi” diye konuştu.

Dönemin Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’ı sürecin üzerini kapatmaya çalışmakla suçlayan Mulaloğlu, “Dönemin Başbakanı Paralel yapı var iddiasında bulunarak aldı operasyonu yapmıştır. Bu operasyonla aslında kendilerinin devlette bir paralel yapı oluşturduklarını ortaya çıkarmıştır. İktidarın söylemiyle 17 Aralık bir darbe girişimiyse o halde Bakanlar ve Bakan çocukları da bu darbenin asıl failleridir” sözleri ile eleştirilerde bulundu.

İktidarın Bakan ve Bakan çocuklarına sahip çıkmasına da eleştirilerde bulunan CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, “Süreç başlarken Şehircilik ve Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar çok güzel bir şey söylemişti. Erdoğan Bayraktar konuyla ilgili olarak: Ben bütün talimatları Başbakandan aldım. Sorumlu olması gereken biri varsa oda kendisidir demişti. Aslında cevap bu kadar basit” ifadelerini kullandı.

Hükümetin kirli işlerini ortaya çıkaran Polislerin görevden alındığına vurgu yapan CHP Hatay İl Başkanı Mullaoğlu, “Sonrada Emniyette büyük bir kıyıma gidilmiştir. Daha sonra ısmarlama Hakimler ve Savcılar atanarak yolsuzluk yapanlar aklanmış ve takipsizlik kararı verilmiştir. Bu karar Adaletimizin kara günü olarak tarihe geçmiştir. Ve bizde tarihimize, Ülkemize, milletimize karşı sorumluluk bilinciyle bu yüz karası günü protesto ediyoruz” sözleri ile açıklamalarını noktaladı.

CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu’nun açıklamalarının ardından Hatay Adliyesinin duvarına siyah çelenk bırakıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz