Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

CHP’den sert tepki…

13 Şubat 2013 Çarşamba, 18:31
CHP’den sert tepki…

Cilvegözü Sınır Kapısı’nda meydana gelen ve 14 kişinin ölümüne neden olan patlamanın kamera görüntülerinin gösterilmemesine CHP Milletvekilleri Hurşit Güneş ile Hasan Akgöl sert tepki gösterdiler. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla olay yerine giden ve incelemelerde bulunan Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş ile Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Türk vatandaşlarının ölümüne neden olan olayda güvenlik kamerasının görüntülerinin, Adalet Bakanı Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile ıçişleri Bakanı Muammer Güler’in izlemelerinin ardından, görüntüleri izlemek için talepte bulunduklarını ifade ederek, ‘Ancak gizlilik kararı nedeniyle bizimle paylaşmayacaklarını söylediler, kınıyoruz’ tepkisinde bulundular.
 
 
Cilvegözü Sınır Kapısı’ndaki incelemelerinin ardından Basın mensuplarına edindikleri bilgileri aktaran CHP Milletvekilleri Hurşit Güneş ile Hasan Akgöl, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ‘nun ‘Konunun peşinde olmalıyız, bilgi almalıyız’ talimatıyla Sınır Kapısı’na geldiklerini ifade ettiler. Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş açıklamasında, “Hatay Milletvekili Hasan Akgöl ile birlikte buradayız. Bilgi almaya çalışacağız, tam bir bilgiye sahip olmaya çalışacağız. Faili meçhul bir fiilin, meçhul bir fiilin olmaması için, olayın aydınlanması için gerekli her türlü girişimde bulunacağız. şu anda yaptığımız bundan ibaret’ dedi.
 
 
Yetkililerin sadece bir konu hakkında bilgi verdiklerine dikkat çeken CHP Milletvekili Hurşit Güneş, ‘Sadece aracın Suriye tarafından geldiği konusunda ısrarlılar, onun dışında bir bilgi vermiş değiller. Biz de bu konuda bilgi almaya çalışıyoruz. Güvenlik kamerası görüntülerini Adalet bakanı Sadullah Ergin, ıçişleri Bakanı Muammer Güler, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı seyretmiş, biz de bu görüntüleri izlemek için talepte bulunduk. Ancak gizlilik kararı nedeniyle bizimle paylaşmayacaklarını söylediler. Bu görüntülerde neler var? Bomba yüklü, bomba ne türlü bir bomba. Bombanın ne türlü olduğu çok önemli çünkü kimler tarafından nerede yapıldığını anlayabiliriz. Onları gördüğümüz takdirde biz de bir takım kaygılarımızı, olursa yine basın’la paylaşacağız. Bombanın kaynağı konusunda, bombanın ne tip bir bomba olduğu konusunda açıklama yapılmadı. Bunu öğrenmeye çalışacağız.” Açıklamasında bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz