Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

CHP’den rüzgar türbinlerine tepki…

01 Eylül 2009 Salı, 09:37
CHP’den rüzgar türbinlerine tepki…

CHP: Enerjiye değil, yer seçimine karşıyız…
 
 Samandağ ilçesine bağlı Tekebaşı Beldesi başta olmak üzere yörede oluşturulmaya çalışılan rüzgar enerjisi türbinlerinin tarım arazileri üzerinde kurulması işlemine CHP Samandağı ilçe yönetimi ile Belediye ve ıl Genel meclis üyeleri karşı çıkarken “Rüzgar enerjisine değil, itirazımız yanlış yer tercihinedir” açıklamasında bulunuldu.
 
CHP Samandağ ilçe yönetimi ve partililer rüzgar enerjisini tartıştı. Partililer rüzgar enerjisine karşı olunmadığını tarım arazileri ile turizm bölgesi üzerinde oluşturulmasına karşı olunduğunu bildirdiler.
 
CHP Samandağ ılçe binasındaki yapılan toplantıya CHP ilçe başkanı Sezai Yılmaz, Belde belediye CHP başkanları; Uzunbağ Belediye Başkanı Mehmet Süt, Mağaracık Belediye Başkanı Zaim Sat, Kuşalanı Belediye Başkanı Süleyman Ray, Mızraklı belediye başkanı Mahmut Yüksek Değirmenbaşı belediye başkanı Hüseyin Yoğun, Tomruksuyu belediye başkanı ıbrahim Dinler ıl Genel Meclis üyeleri Sezgin Gümüş, Selim Utlu CHP meclis üyeleri ve çok sayıda üye katıldı.
 
ilçe binasında basın açıklamasını CHP ılçe Yönetimi adına ılçe başkanı Sezai Yılmaz okurken özetle; “Tekebaşı’nda yapılacak tribünler için, şu an mevcut belediye yönetiminin daha önceden mevcut imar planında değişiklik yaparak Tekebaşı’nda yaşayan binlerce insanın yaşamını zora sokarken, diğer beldelerde kurulacak tribünler için Hiçbir CHP’li Belde başkanının buna izin vermeyeceğini kamuoyu ile paylaşırız” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz