Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

CHP’den Rengarenk Etkinlik…

09 Eylül 2013 Pazartesi, 10:21
CHP’den Rengarenk Etkinlik…

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Antakya Parkında bulunan tekne limanının merdivenlerini gökkuşağı renklerine boyadı.
 
Antakya Belediyesinin izniyle boyama yapmak için Antakya Parkına gelen CHP’li gençler boyamaya başlayacakları sırada zabıta ekipleri taraflarından durduruldu. Kendilerine yazılı bir bilgi gelmediği için boyama işlemine izin veremeyeceklerini belirten Zabıta ekiplerine CHP’li Yöneticiler Belediye’den izin aldıklarını iletti. Belediye Başkanının toplantıda olması sebebiyle telefonları açmaması kriz yarattı. Daha sonra Antakya Belediye Başkanının Zabıta Amirine boyama eylemine izin verdiğini söylemesi ile zabıta ekipleri boyama alanından çekildi. Asi kenarındaki liman merdivenlerini rengârenk yapan CHP’li gençler boyamanın ardından dağıldı.
 
BAKLACI: BıZ ıZıN ALDIK
 
Boyama eylemine zabıta ekiplerinin müdahale etmek istemesinin ardından Basına açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi ıl Başkan Yardımcısı Semir Baklacı “Gençlik kollarımızın organize ettiği bir etkinlik. Biz gerekli izni Belediye Başkanından aldık. Zabıtalar onlara bilgi gelmediği gerekçesiyle bizi engellemek istediler. Biz onları Belediye
Başkanıyla görüştürdük” dedi.  

Baklacı açıklamalarını şu sözlerle sonlandırdı “Zabıta Ekipleri Antakya Belediye Başkanının talimatını kabullenemedi. Ama Belediye Başkanı bir Demokrasi örneği sergiledi.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz