CHP’den Kahvaltılı Toplantı…

13 Ocak 2014 Pazartesi, 12:40
CHP’den Kahvaltılı Toplantı…

Cumhuriyet Halk Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Ramiz Parlar Antakya şehir Kulübünde partilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıya katılan Antakya Büyükşehir belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesine 5 bin personel alınacağına yönelik Adalet Eski Bakanı AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin’e yine isim vermeden göndermelerde bulundu. 5 bin kişi alınacağına yönelik söylemlerinin yalan olduğunu bir kez daha yineledi.

Düzenlenen Kahvaltı organizasyonuna CHP Hatay Milletvekilleri; Mehmet Ali Edipoğlu, Hasan Akgöl, CHP Hatay ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, Antakya Belediye Başkanı ve CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş ve çok sayıda partili katıldı.

Kahvaltının açılış konuşmasını yapan CHP Hatay ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, “Osmanlı Cumhuriyetinin aydınları Cumhuriyet saflarına katılmıştı. ınancını yitiren aydın kesim ve vatandaşlar Mustafa Kemal Atatürk ile yeniden umutlandı. Cumhuriyet meşalesini her din ve ırktan insan yaktı” dedi.
CHP Antakya Belediye Başkan adayı Ramiz Parlar, “Bugün çok önemli bir yola çıkıyoruz. Kin ve Nefreti sona erdireceğiz. Suriye politikası huzurumuzu bozdu. Başarısızlığa ve küskünlüğe hakkımız yok. Ev ev dolaşıp propaganda yapacağız” diye konuştu.

Seçimleri kazandıktan sonra halkın yüzde yüzünü kucaklayacakları sözünü de veren CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Ramiz Parlar: “Biz Mantıklı işler yapacağız. Sivil Toplum kuruluşlarının kabul etmediği hiçbir şeyi yapmayacağız. çalışkan ve Dürüst olacağıma söz veriyorum”dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş, “Biz bugüne kadar sosyal huzur olsun diye çalıştık. Ramiz Bey Antakya Belediyesinde bıraktığımız mirasa dört elle sarılacaktır. Hatay Dünyanın en zor kenti. Gerek Coğrafi açıdan gerekse insanı açıdan söylüyorum” dedi.
Hatayı yöneten insanların sosyal barış için çalışması gerektiğini ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olacak kişinin Huzur, Hizmeti sağlayacak bir kişi olması gerektiğinin altını çizen Lütfü Savaş, “Tüm Hatay’ın fotoğrafını çektik. Hep birlikte başaracağız. Herkesten destek ve çalışma istiyoruz. Torunlarımıza huzurlu bir kent bırakmak istiyorsak birlikte çalışmalıyız” diye konuştu.

AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin’in gittiği yerlerde halktan oy alabilmek için halka yalan söylediğini iddia eden ve Sadullah Ergin’i eleştiren CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş, “Hatay Büyükşehir Belediyesinde 2 bin 500 kişi çalışacak. Bazıları 4 bin kişi çalışacak diyor ve gittiği yerlerde isim alıyor. Bunlar yalan. Biz bir bütün olduğumuz kadar güçlüyüz” diye konuştu.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine ilk toplantıda “Memleketin durumu kötü. Bayrağımıza beraber sahip çıkalım” dediğini açıklayan CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş: “Bugüne kadar adam gibi çalıştık. Bundan sonrada böyle olacak” ifadelerini kullandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz