Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

CHP’ nin Ulus Çıkartması…

12 Kasım 2009 Perşembe, 11:15
CHP’ nin Ulus Çıkartması…

CHP Hatay ıl Kadın Kolları, Antakya Ulus Meydanı’ nda halka, Sosyal Güvenlik Yasası’ nda CHP’ nin önerileri ile Ak Parti’ nin yaptıklarını kıyaslayan bir kitapçık dağıttılar.
CHP Hatay ıl Yönetim Kurulu üyesi Ayşe Fatma Doğan, yaptığı açıklamada, Ak Parti Hükümetinin Sosyal Güvenlik Yasası ile sosyal güvenlik anlayışını, sosyal devlet anlayışının dışına çıkarmaya çalıştığını söyledi. Bu yasa ile Türkiye’de sosyal devletin tasfiye edildiğini iddia eden Doğan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “devletin çalışanlara karşı her hangi bir sorumluluğu yokmuş gibi bir anlayışla yeni bir sosyal güvenlik modeli ortaya konulmaktadır.

 

 CHP olarak, 18 yaşını doldurup, evlenmemiş kız çocuklarının çalışmadıkları müddetçe anne veya babalarının sosyal sigorta haklarından yararlanıp tedavi olmalarını istedik. Ceza evinde çalışıp gelir elde eden mahkumlara emeklilik hakkı sağlansın dedik. Yatan hastalardan katkı payı alınmasın dedik. Sigortalının dul kalan eşine % 75 oranında ölüm alığı bağlansın dedik. Borcu olan sigortalıyı borcunu ödemiyor diye cezalandırıyorsunuz, peki ailesinin ne günahı var, bunu yapmayın dedik ama  AKP bunların hiçbirini kabul etmedi. Bunların yanında halktan yana olan onlarca öneriyi AKP’ ye sunduk ama hiçbirini kabul etmediler”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz