Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

CHP karıştırılmak mı isteniyor?..

09 Mayıs 2010 Pazar, 19:21
CHP karıştırılmak mı isteniyor?..

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen ve bazı internet sitelerinde yayımlanan görüntülerle ilgili olarak soruşturma başlattı. ınternette, habervaktim.com adlı sitede, CHP Lideri Deniz Baykal’la bir CHP kadın milletvekiline ait olduğu öne sürülen görüntüler yayınlandı. 

Otel odası mı, yoksa bir ev mi olduğu anlaşılamayan bu görüntülere dayanarak Baykal ve CHP’li kadın milletvekili arasında ilişki olduğu söylendi. 

Site, kısa bir süre sonra gizli kamerayla çekilen buluşma görüntülerini yayından çekti.Kasetin gerçek mi yoksa montaj mı olduğu henüz bilinmiyor. CHP liderinin konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.  

 

**************************** 

 

öte yandan henüz kaset tartışmaları bitmeden Baykal’ a suikast iddiaları ortalığı kavurmaya başladı…

Sarıgül’den suikast iddiasına cevap; Türkiye Değişim Hareketi lideri şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a yönelik bir suikast planladığı yolundaki iddiaların, “son derece kaba, insafsız ve çirkin” olduğunu söyledi.

    
SARIGüL: KASETLERıN ORTAYA KOYDUğU çıRKıNLıKLERı öRTBAS ETMEYE çALIşIYORLAR

Sarıgül, şişli Belediyesinde düzenlediği basın toplantısında, “CHP Genel Sekreteri önder Sav’ın gündemi değiştirmek için, şahsı ve belediyesiyle ilgili çirkin iddialarda bulunduğunu” ifade etti. Kendisinin Deniz Baykal’a yönelik bir suikast planladığı yönünde Sav’ın iddialarda bulunduğunu belirten Mustafa Sarıgül, bu iddiaların son derece “kaba, insafsız ve çirkin” olduğunu kaydederek, şöyle dedi:

“Baykal’a bir suikast girişimi varsa, bunu sonuna kadar kınıyorum. Bu iddiaların tespit edilmesini de bir an evvel istiyorum. Baykal’a Allah uzun ömürler versin. Bu çirkin iftiralarla kişilerin onurlarıyla oynanmasına izin vermeyeceğiz. Pazartesi hukuki mücadeleyi başlatacağım.Sayın Baykal’ın sağlıklı olması herkese gerekli ama bana daha çok lazım. Baykal’ın, birlikte çalıştığı arkadaşlarını gördükçe üzülüyorum önder Sav’ın açıklamalarını hayretle izledim ve sadece PES doğrusu diyorum.

çıkmışlar nisan ayındaki bir ihbar mektubunu bugün ortaya çıkartıyorlar.Bu ancak kasetlerin ortaya koyduğu çirkinlikleri, benim adımı kullanarak silmeye çalışma ve gündem değiştirme çabasıdır’ dedi.

Sarıgül şöyle devam etti: ‘önder Sav benim hakkımda daha önce de bu tür iddialarda bulundu ve bunun hesabını da hukuk karşısında verdi, yine verecek. Pazartesi günü hukuk mücadelemizi yoğun bir şekilde başlatacağım.

Bu olaya sadece ‘PES’ diyorum. Kasetler ortaya çıktıktan sonra düşündünüz taşındınız, ölüyü diriyi geçtiniz, bu işten biz nasıl çıkarız diye düşündünüz, Sarıgül’le ilgili konuşmayı seçtiniz.ınternetten bir yazı gelmişmiş de, o gün neden konuşmadın sayın önder Sav, Bu günü mü bekledin önder Sav, Sayın Baykal’a üzülüyorum çünkü, seçmiş olduğu yakın çalışma arkadaşlarının nasıl olduğunu ve neler yaptığını görüyor. Bizim hedefimiz iktidar olmaktır. böyle boş işlerle uğraşmayız.” 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz