Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

CHP ılçe Başkanından Açıklama…

18 Haziran 2011 Cumartesi, 09:32
CHP ılçe Başkanından Açıklama…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez ilçe Başkanı Mevlüt Yeşildağ, iktidar karşısında iki dönem seçim kaybedenlerin bugün söz söyleme haklarının olmadığını düşündüğünü belirtti.
 
 
Yeşildağ yaptığı yazılı açıklamada, 12 Haziran Pazar günü yapılan 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinden henüz 24 saat geçmeden, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başarısız olduğundan bahisle istifası ve akabinde olağanüstü kurultayın toplanması parti içinde bazı kişilerce dillendirilmeye başlandığını kaydetti.
 
 
 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun istifasını ve olağanüstü kurultayın toplanmasını isteyenlerin partide bu talepleri en son dile getirecek olanlar olduğunu belirten Yeşildağ, yıllarca partiyi idare etmiş olanların, şimdiki iktidar karşısında iki dönem seçim kaybedenlerin bugün söz söyleme haklarının olmadığını düşündüğünü ifade etti.
 
 
 
Yeşildağ, Olağanüstü Kurultay’ın toplanmasını ve Kılıçdaroğlu’nun istifasını isteyenlerin, öncelikle seçimlerde nasıl çalıştıklarını, partiye hangi katkılarda bulunduklarını açıklamaları gerektiğini ifade ederek, partinin genel seçimlerde başarısız olması için ellerinden geleni yaptıklarını seçimlerden sonra takındıkları ve yaptıkları açıklamalardan açıkça anlaşıldığını belirtti.
 
 
Genel seçim sonuçlarının parti içinde değerlendirilmesi ve alınan sonuçların bilimsel açıdan irdelenmesi ve bundan sonra izlenecek politikaların belirlenmesinin önemli olduğunu belirten Yeşildağ, CHP Antakya Merkez ılçe örgütü olarak Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu desteklediklerini kaydetti

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz