Son Dakika
24 Haziran 2018 Pazar

CHP Gençlik Kolları, Savaşa Hayır…

26 Eylül 2013 Perşembe, 10:03
CHP Gençlik Kolları, Savaşa Hayır…

Parti binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen CHP Antakya Gençlik Kolları Yönetim Kurulu, bölgede savaş istemediklerini açıkladı.

CHP Gençlik Kolları adına açıklamada bulunan Başkan ümit Kutlu, “Suriye savaşı olursa bilinmelidir ki özellikle ülkemizde ve ilimiz Hatay’da ekonomik çöküntüye sebep olacak, esnafa ve sanayiciye büyük darbe vuracaktır” diyerek şu görüşlere yer verdi: “Savaş insanoğluna yapılacak en büyük zulümdür. özellikle masum çocukların ve kadınların öldüğü savaşlar vicdan ve merhamet tanımaz. Genellikle Emperyalist ülkelerin başka ülkelerin toprak ve kaynaklarına göz dikmesi sonucu çıkan savaşlar ne yazık ki yok yere milyonlarca insanın ölümüne neden olmuş ve asırlarca kardeş kavgasına sebep olmuştur. Suriye savaşı olursa bilinmelidir ki özellikle ülkemizde ve ilimiz Hatay’da ekonomik çöküntüye sebep olacak, esnafa ve sanayiciye büyük darbe vuracaktır. Bunları düşünmeyen ya da düşünmek istemeyen AKP hükümeti halkına bilebile zarar vermek istemektedir.

Savaşın kaybedenleri olur; fakat hiçbir zaman bir kazananı olmaz. Savaşlarda zarar gören maalesef her zaman halklardır. Olan hep kadınlara ve çocuklara olur. O çocuklar ki daha çocukluklarını bile yaşayamadan, bir istikbal sahibi olamadan nerden geldiği belli olmayan kurşunlar ve bombalarla hayata gözlerini yumarlar. Hiçbir vicdanın bunu kaldırıp kabullenebileceğini düşünmek bile istemiyoruz. Biz aynı emperyalizmin uyguladığı vahşet sırasında bir çocuğun annesine “Anne, biz çocukları küçük silahlarla öldürürler acı çekmeyiz değil mi?” sözünü de unutmuş değiliz. Daima söylediğimiz bir söz var: Savaş gerekçesi ne olursa olsun bir cinayettir. Masum çocuk ve kadınların kanlarının akması, hayatlarının bitmesidir. Bunun içindir ki Suriye’ ye girmek isteyen tüm ülkelerin halkları savaşa girmek istemiyor. Bunu da yaptıkları her eylemde, her açıklamada belirtiyorlar; çünkü biliyorlar ki savaş döner dolaşır herkese bulaşır.
Bundan seneler önce Irak’a sözde demokrasi getirmek için giren emperyalistler ülkeye tarihin en büyük felaketlerini getirmiş, geride yüz binlerce ölü, bir o kadar yaralı ve maalesef işkence ve tecavüz mağduru bırakarak gitmişlerdir. Irak’ a demokrasi yerine gözyaşı, keder ve kan getirmişlerdir. Onun içindir ki aynı emperyalizmin Suriye’ ye demokrasi ve huzur getirmek için girecek olmaları inandırıcı değil bir o kadar da gülünçtür. Ortadoğu’ da oynanmak istenen oyun apaçık ortadadır. AKP hükümetinin ülkemizi emperyalizmin yarattığı orta doğu bataklığına götürmesine asla izin vermeyeceğiz. Bizim ülkemiz kurulduğu günden bu yana daima yurtta sulh cihanda sulh ilkesiyle hareket edip hiç bir ülkenin iç işlerine karışmamış ve toprak bütünlüğüne göz dikmemiştir biz gençler ebediyen bu ilke doğrultusunda hareket etmeye and içtik hiçbir kuvvet buna engel olamayacak. Hükümet savaş tellallığı yaptıkça biz inadına barış, inadına birlik, inadına kardeşlik demeye devam edeceğiz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz