CHP Defne’den Davet…

29 Ocak 2014 Çarşamba, 10:11
CHP Defne’den Davet…

CHP Defne Basın komitesi bir açıklamada bulundu. Komite adına açıklamada bulunan Adnan Baktıaya şu görüşlere yer verdi:
“Mustafa Kemal Atatürk ün kurmuş bulunduğu üniter, Demokratik, Laik ve Sosyal Hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, AKP’nin Hükümeti döneminde en karanlık dönemini yaşamaktadır.

AKP, hasbelkader gelen sayısal çoğunluk ile elde ettiği güçlü iktidar döneminde; Yasama, Yürütme ve Yargı üzerinde Muhafazakâr ve otoriter bir baskı kurmuştur.

AKP bir önceki dönem iktidarların elden geldiğince korumaya çalıştığı Laik ve Demokratik yapısını korumaya yönelik tüm kurumlar, tüm yapılar ,ilişkiler ve hatta  yasalar, AKP nin anti laik ve tek bir kişinin iradesine dayanan otoriter iktidar tarafından ele geçirilmiştir.

Bu iktidar önce “KUMPAS” kurmak suretiyle Türk Silahlı Kuvvetlerini tasfiye etmiş, Atatürkçü olduğu bilinen komutanlar sahte deliller üreterek tutuklatmış ve önündeki birinci engeli kaldırmıştır. Ardından Yargının tüm kurumlarını hedef almış, cemaat-menfaat ilişkileri ile arzu ettiği şekilde kadrolaştırmıştır.

Atatürkçü işadamlarını ve basın dünyasını katlanılmaz vergi cezaları ile sindirmeye çalışmış, direnen Gazeteci-Yazarlarımız işlerinden atılarak baskı altında tutmaya çalışmıştır.
Hakkın, hukukun ayaklar altına alındığı bu ortama katlanamayan ve gezi olayları ile tüm Türkiye ye yayılan Toplumsal muhalefeti, yoğun bir şiddet ve faşizan baskı ile etkisizleştirmeye, sindirmeye çalışmıştır.

Bütün bunlar yetmezmiş gibi, son aylarda ortaya çıkan ve bakanlara ve hatta bizzat başbakana kadar dayanan milyar dolarlık yolsuzluklar, Türkiye deki soygunun, hırsızlığın boyutlarını ve böylelikle de geniş kitlelerdeki yoksulluğun sebebini açıklamaktadır.

Türkiye de hal böyle iken;
Boyun büktükçe otoriterleşen AKP iktidarına dur demek için;
Bütün toplumu gerici, zorba bir hegemonya altına almayı tasarlayan AKP zihniyetini alaşağı etmek için;

Tarikat-Cemaat ilişkilerinden beslenmeyen halkın gelecek umutlarının kırıldığı, kendilerine ve çocuklarına ilişkin hayallerinin karartıldığı, direnme mecalinin tüketilmeye çalışıldığı korku imparatorluğuna son vermek için;
Türkiye Cumhuriyeti için, Hatay için, Defne için;
Sadece CHP lileri değil; sorumluluk bilinci olan her vatandaşımızı, her hemşerimizi CHP çatısı altında toplanmaya çağırıyoruz.

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde kısa bir süre önce Büyükşehir, Antakya ve Defne Belediye Başkan adayları belirlenmiştir. Bu aşamadan sonra artık hiç kimsenin aday olmadı diye kırılmaya, üzülmeye hakkı ve lüksü kalmamıştır.

çünkü aday olan, olmayan tüm CHP lilerin birlikte yürüttüğü mücadele, soyguna, yalana, talana, yolsuzluğa, hukuksuzluğa karşı yapılan bir iktidar mücadelesidir. Bunun ilk Adımı da bu yerel seçimlerdir. Bu gerçekleri görmek ve küçük hesaplarla küçük partilerin arkasından bölünmeye, parçalanmaya meydan vermeden CHP çatısı altında bileşmek sorumluluk bilincinin gereğidir.
Bu nedenle; aday olmayan tüm aday adayı partililerimizi, bu aday adaylarına oy veren vermeyen tüm seçmenlerimizi toplumsal sorumluluk bilinci ile CHP çatısı altında gücümüzü birleştirmeye ve CHP’nin iktidara taşımaya davet ediyoruz. Saygılarımızla.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz