CHP Defne Açıldı…

03 Şubat 2014 Pazartesi, 10:04
CHP Defne Açıldı…

Cumhuriyet Halk Partisi Defne ılçe Binasının açılışında, Antakya’nın bölünmemesi için her şeyin denendiğine dikkat çekildi.

CHP Defne ılçe Binasının açılış törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, CHP Hatay Milletvekilleri; Mehmet Ali Ediboğlu, Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl, CHP Hatay ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş, CHP Defne Belediye Başkan Adayı ıbrahim Yaman, partili belde belediye başkanları belediye ve il genel meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

CHP’nin Defne ılçe binasının ilk açılış konuşmasını ılçe Başkanı Mehmet Gönenç yaptı.
AKP iktidarını eleştiren Mehmet Gönenç, “Türkiye olarak çok özel bir dönemden geçiyoruz. Emperyalist ülkeler barış oyunu oynuyor. Türkiye Cumhuriyeti son 10 yılda yurtta sulh cihan da sulh ilkesinden uzaklaştı. Türkiye Muhafazakâr bil ülke haline geldi” dedi.
Reyhanlı ve Uludere’de yaşanan olayların faillerinin hala bulunamadığını hatırlatan Cumhuriyet Halk Partisi Defne ılçe Başkanı Gönenç, “AKP Hükümeti toplumu parçalara ayırdı. Bütün ıktidarlar gelip geçicidir. Defne ve Arsuz ilçelerimizin sınır çiziminde iktidar hata yaptı. Gün birlik olup Bu iktidardan kurtulma günüdür” çağrısında bulundu.

AKP Hükümetinin fakirlerle dalga geçtiği iddiasında bulunarak sözlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, “AKP Halkı zenginleştirdiğini söyleyerek fakir vatandaşlarımızla dalga geçiyor. Ve ne yazık ki bazı vatandaşlarımız buna inanıyor” dedi.
CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, “Yeni Belediye Başkan adayımız ve ılçe Başkanımıza Hayırlı olsun demek istiyorum. Defne ılçesi için yarışan 14 aday arasından ıbrahim Yaman aday oldu. Bilgisi ve vizyonuyla bu görevi layıkıyla yerine getireceğine eminim. Diğer aday adayı arkadaşların burada olması mutluluk verici” şeklinde konuştu.

“Yepyeni bir kent kuracağız” sözleri ile konuşmasına başlayan CHP Defne Belediye Başkan Adayı Dr. ıbrahim Yaman, “ıleriki zamanlarda Defne ılçesinin tarihi incelendiğinde o tarihin içinde sizler ve CHP olacak. Yeni bir kent kurmaya tek başınıza karar vermezsiniz. Biz yeni kentimizi kurarken en ufak bir hata bile yapmak istemiyoruz” dedi.
Eğilim yoklaması sonucunda ılk 4’ e giren adayların kendisine destek verdiğini ve bu destekle daha da güçlü bir şekilde seçimlere hazırlandıklarını belirten ıbrahim Yaman, “Sizlerin desteğiyle örnek bir kent olacağız. Biz Defne ılçesinin çimentosu olacağız. Ben size çözüm odaklı çalışma sözü veriyorum” diye konuştu.
AKP ıktidarının Suriye’de yaşanan olayları körüklediği iddiasında bulunan CHP Defne Belediyesi Başkan Adayı Yaman, “Bu ateşin sönmesi için Büyükşehir’i almalıyız. CHP dışında herhangi bir partiye verilen oy AKP’ye verilmiştir” ifadelerine yer verdi.

CHP Defne ılçe Binasının açılışında konuşan Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, AKP adayı Sadullah ergin’e göndermelerde bulunarak, “Hatay’da sadece Türk Bayrağı dalgalanacaktır” dedi.
CHP’nin Büyükşehir’i kazanması halinde Hatay’a Suriye’nin bayrağının dikileceğini söylüyor. Hatay’da sadece Türk Bayrağı dalgalanacaktır. Ama Sayın Sadullah Ergin, kendisinin kazaran seçilmesi halinde her halde Suriye Bayrağını Hatay’a dikmek isteyecektir. çünkü, Suriyelilerin nüfusu Hatay’da yerli nüfusu geçer hale geldi. Bu karanlık tablo sizin eserinizdir. Biz sizden bu vatanı ve bu bayrağı daha fazla seviyoruz” ifadesinde bulundu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş, kendisini kucaklayan ve destek veren CHP’lilere teşekkür ederek konuşmasına başladı.
Antakya Belediye Başkanlığı döneminde eşit hizmetlerde bulunduğunu belirten Lütfü Savaş gezi olaylarına değinerek, “şehrimizde gezi ve Reyhanlı olayları sonrasında olası provokasyonlara karşı iki buçuk yılda 2500 toplantı yaptık. Hatay’da sağduyuyu hakim kıldık. Olası provokasyonların önüne geçtik. Bunun yanında hizmetlerimizi tüm mahallelere eşit bir şekilde götürdük” dedi.
Lütfü Savaş, 31 Mart sabahının Hatay Büyükşehir Belediyesine CHP’nin bayrağını dikeceklerini sözlerine ekledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz