CHP Büyükşehir Zaferini Kutladı…

01 Nisan 2014 Salı, 10:08
CHP Büyükşehir Zaferini Kutladı…

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmanın sevincini dün Antakya Belediyesi önünde kutladı.

Hatay’ın ilk Büyükşehir Belediyesi’nin Lütfü savaş’la kazanan CHP, 15 yıllık bir aradan sonra Antakya’da Belediye’yi kazanmanın zaferini yaşadı.
Köprübaşında toplanan CHP’liler Hatay’ın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile Defne Belediye Başkanı Dr. ıbrahim Yaman ve bazı Milletvekillerinin katılımıyla Belediye önünde düzenlenen törenle kutladı.

Pazar günkü oylama sonrasında AKP’nin yaptığı itirazların değerlendirildiği seçim kurulunda dün saat 16.00 sıralarında kesin sonuca ulaşıldı. ıtirazlar üzerine yapılan sayım sonrasında CHP Adayı Lütfü Savaş ile AKP adayı Sadullah Ergin arasında 7 bin oy fark kaldı. CHP 343 bin oy alırken, AKP’nin ise 337 bin rakamında kaldığı kaydedildi. Bu farktan sonra ıl seçim Kurulu, CHP adayının seçimi kazandığını ilan etti.

Seçim Kurulu’nun kesin sonucu ilan etmesinden saatler sonra CHP’liler Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmanın sevincini Köprübaşında kutladılar.
HATAY’A BARIş GELECEK!
Bu arada seçimleri değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay’ın kazanılmasına duyduğu mutluluğu, “Hatay’a Barış gelecek” sözleriyle değerlendirdi.

AKP’nin Hatay’da 15 Belediye’nin 11’ini kazanmasına rağmen Büyükşehir Belediyesini CHP’ye kaptırmasının nedeni, Hatay halkının Suriye ile Savaş’a girmek istemediğinin bir uyarısı olarak değerlendirildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz